PLAY też wyłącza zasilacze na stacjach bazowych, ale priorytetem jest jakość usług

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
PLAY też wyłącza zasilacze na stacjach bazowych, ale priorytetem jest jakość usług

PLAY też mocno pracuje nad ograniczeniem zużycia energii w swojej sieci komórkowej.

Krzysztof Sylwerski z biura prasowego P4 tak tłumaczy działania swojej sieci w tym zakresie: W obszarze naszej sieci już od lat prowadzimy prace nad optymalizacją zużycia energii przez nasze stacje bazowe, które nie wpływają na jakość świadczonych przez nas usług. Już wdrożyliśmy takie rozwiązania, jak inteligentne wyłączanie zasilaczy w modułach radiowych, wzmacniaczy czy nośnych w czasie, gdy nie ma zapotrzebowania na ruch. Wdrażamy też platformę, która w oparciu o sztuczną inteligencję pozwala na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie dostępnych algorytmów w celu oszczędzania energii.

PLAY podkreśla, że priorytetem dla operatora jest zapewnienie niezakłóconego dostępu i bezpieczeństwa usług telekomunikacyjnych.

Iliad (właściciel sieci PLAY) poinformował w tym tygodniu, że w przypadku swojej sieci komórkowej we Francji podjął decyzję o wyłączaniu niektórych pasm w nocy - pasma 2100 MHz dla 4G, 2100 MHz dla 3G i 3,5 GHz dla 5G. Komórki, które są wyłączone, włączają się automatycznie, gdy jest to potrzebne pod względem ruchu sieciowego. Zmniejsza to zużycie energii elektrycznej o ponad 10%, bez wpływu ani na wykorzystanie sieci, ani na jakość usług.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: