PLAY za rok przestanie korzystać z sieci Plusa

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

21 grudnia 2018 r. PLAY wypowiedział umowę roamingu krajowego zawartą w 2006 roku z Polkomtelem.

Zachowano 12-miesięczny okresu wypowiedzenia.

Rezygnacja ze współpracy z końcem przyszłego roku będzie możliwa dzięki realizowanej rozbudowie własnej sieci Play, która na koniec roku składać się będzie z 7 tysięcy stacji bazowych, a w perspektywie roku 2021 ma osiągnąć 9,5 tysięcy stacji.

Play wówczas zakończy pozostałe umowy roamingu krajowego i w pełni wyeliminuje związane z nim koszty, które w okresie pierwszych dziewięciu miesięcy 2018 roku wyniosły 205 mln zł.

Według komunikatu, potrzeby Play w zakresie roamingu krajowego na lata 2020-2021 są w pełni zabezpieczone umowami z T-Mobile i Orange Polska.

Play współpracuje z Plusem przy roamingu krajowym od 12 lat.

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci PLAY, napisał na swoim blogu, że wyłączenie roamingu z Plusem nie będzie podstawą do zerwania umowy z PLAY bez kary umownej.

Play chwali się, że aktualnie uruchamia 60-70 stacji bazowych tygodniowo. Za budowę sieci odpowiada Michał Ziółkowski (nowy CTO) i szefowie regionów - Wiesław Padło, Roman Tomaszewski, Grzegorz Gajewski i Kamil Michalski.

PLAY obiecuje, że na obszarach, gdzie klienci tej sieci mieli dostęp wyłącznie do sieci Plusa, zostaną zbudowane nowe stacje bazowe PLAY.

11 grudnia PLAY wyłączył klientom z centrum Poznania dostęp do sieci Orange. Pozostałych partnerów roamingowych na tym obszarze PLAY wyłączy w I kw. 2018 r. Można o tym przeczytać tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: