Play podwaja gigabajty w abonamencie – nawet 140 GB za 35 zł miesięcznie!

Akcje partnerskie | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Play podwaja gigabajty w abonamencie – nawet 140 GB za 35 zł miesięcznie!

Play podwaja gigabajty w abonamencie – nawet 140 GB za 35 zł miesięcznie!

140 GB transferu danych nawet za 35 zł miesięcznie - to odpowiedź Play na oczekiwania klientów, którzy coraz intensywniej korzystają z internetu.

Dziś z dostępu do sieci chcemy korzystać ciągle i w każdym miejscu. Praktyka pokazuje też, że pakiet gigabajtów, który mamy do dyspozycji w naszym smartfonie nigdy nie jest za duży. A czas pandemii i wymuszonej izolacji społecznej jeszcze zjawisko to pogłębia, powodując mocne wzrosty, jeśli chodzi o ilości ściganych i przesyłanych plików. Z analiz Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który zbadał jak to się przedstawiało w czasie pierwszej fali pandemii w ubiegłym roku w okresie marzec - kwiecień, wynika, że w stosunku do danych za styczeń - luty 2020 r. wzrosty natężenia transmisji danych w sieciach mobilnych w tzw. godzinach szczytu sięgały nawet 60 - 70 procent.

To nie dziwi, bo zmuszeni byliśmy do pozostania w domu. Smartfon służył nam nie tylko do wideorozmów z kolegami z pracy, którzy także pracowali zdalnie, ale i do rozrywki. Znacznie częściej oglądaliśmy na nim filmy, więcej słuchaliśmy muzyki i internetowego radia, częściej odwiedzaliśmy portale społecznościowe.

A wiele wskazuje, że obecna sytuacja pandemiczna, zmusi wielu nas znów do mocnego ograniczenia kontaktów towarzyskich „w realu” i częstszego pozostawania w domu. Warto więc w tej sytuacji zaopatrzyć się w odpowiednio duży pakiet gigabajtów, który będziemy mogli wykorzystać w tym okresie. Nie oszukujmy się zresztą, że to sytuacja przejściowa - oferta serwisów VoD jest coraz szersza i przyzwyczailiśmy się korzystać z niej regularnie. Wiele wskazuje też, że telepraca nie zaniknie wraz z końcem pandemii, bo po prostu w wielu firmach model ten doskonale się sprawdza.

Szczęśliwe na rynku jest operator, który trafnie odczytuje rynkowe trendy i co ważne potrafi na nie błyskawicznie zareagować. Jest nim Play, który w połowie marca w ramach wiosennej promocji ogłosił, że podwaja liczbę gigabajtów we wszystkich oferowanych pakietach abonamentowych.

Advertisement

Oznacza to, że teraz w abonamencie możemy otrzymać aż do 140 GB. Pakiety te zawierają także nie tylko nielimitowane rozmowy, SMS-y czy MMS-y. Co ważne, podwojona paczka internetu zostaje przyznana klientowi na cały okres trwania umowy, niezależnie od tego czy podpisze nową, czy przedłuży tę, która ma obecnie.

Oferta wygląda zaś szczególnie atrakcyjnie cenowo, gdy chcemy z niej skorzystać w gronie kilku osób, np. w duecie lub rodzinie. To dlatego, że miesięczna opłata za drugą i kolejne karty SIM dodawane do podstawowego abonamentu to tylko 35 zł miesięcznie po rabatach, niezależnie od wybranego planu, a piąta karta wydawana jest gratis. Oznacza to więc, że gdy zdecydujemy się na plan taryfowy L ze 140 GB transferu danych, to kolejne osoby zyskują możliwość korzystania z pakietu 140 GB na internet płacąc tylko 35 zł miesięcznie.

Co więcej w planach PLAY M, PLAY L oraz PLAY HOMEBOX klienci zyskują dostęp do usługi telewizyjnej PLAY NOW z Pakietem Podstawowym w cenie abonamentu lub usługi Bezpieczna Rodzina w wersji Standard na cały czas obowiązywania umowy, a także serwisu Amazon Prime Video na 30 dni bez opłat.

Niektórzy mogą zastanawiać się, czy na pewno jest mi potrzebne aż 140 GB miesięcznie. Jest to pytanie podobnych do tych, jakie niektórzy stawiali kilka lat temu - czy potrzebujemy łącza internetowego o przepływności aż 100 Mbits, które dzisiaj jest standardem, a coraz więcej klientów wybiera znacznie większe prędkości - nawet 1 Gbits.

W przypadku wykupionego pakietu gigabajtów warto wziąć pod uwagę, że tylko obejrzenie dwugodzinnego filmu jakości HD w serwisie VoD zużywa średnio 6 GB, a dla niektórych osób to niemal codzienna rozrywka. Do tego dochodzą długie sesje na YouTube czy w mediach społecznościowych. Tak więc 140 GB, które możemy mieć do dyspozycji od Play, daje nam duży komfort korzystania z internetu, bez obaw, że zabraknie nam pełnej prędkości w najmniej oczekiwanym momencie.

Do oferty można dobrać dowolny smartfon z szerokiej oferty Play. Operator szczególnie poleca smartfony Samsung Galaxy A02s z pojemną baterią 5000 mAh i wyposażonym w trzy obiektywy aparat oraz OPPO A15s z dużym ekranem 6,52” wprost stworzonym do oglądania PLAY NOW oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Oba smartfony dostępne są w atrakcyjnej cenie za 1 zł na start.

A warto też wziąć pod uwagę, że wiosenna promocja Play potrwa tylko do końca maja. Warto więc już teraz na poważnie rozważyć możliwość skorzystania z tej okazji.

Advertisement

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: