Tefficient: Grupa Cyfrowy Polsat numerem 3 w Europie

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Tefficient, niezależna firma analityczna, opublikowała raport dotyczący światowego rynku Internetu mobilnego w 2018 roku.

Ilość danych przesłanych przez klientów Plusa i Cyfrowego Polsatu plasuje Grupę Cyfrowy Polsat na 3 miejscu wśród operatorów w Europie.

W 2018 roku klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu przetransferowali 965 PB (petabajtów) danych.

Dane, którymi posługiwali się analitycy Tefficient bazują na raporcie rocznym GCP, w którym nie uwzględniono ruchu generowanego w sieci Plusa i Cyfrowego Polsatu przez operatorów wirtualnych.

Gdyby do 965 PB doliczyć ilość danych przetransferowanych przez zewnętrznych dostawców usług telekomunikacyjnych działających w sieci Plusa to łączny wynik  przekroczyłby 1 eksabajt danych.

Oznacza to, że sieć Plusa oraz Cyfrowy Polsatu mogłaby się znaleźć na pierwszym miejscu w Europie.

Wynik uzyskany przez Plusa i Cyfrowy Polsat pokazuje, że w Polsce to klienci tych operatorów najswobodniej korzystają z Internetu mobilnego. Do sieci Grupy Cyfrowy Polsat najbliższemu polskiemu konkurentowi brakuje  ponad 100 PB. W przypadku pozycji trzeciej polskiej sieci różnica sięga 30%.  

Analitycy Tefficient przeliczyli też średnie, comiesięczne zużycie danych mobilnych na jedną kartę karty SIM. Pod uwagę wzięto 90 operatorów z całego świata raportujących te dane w całym 2018 roku. W tym wypadku wysokość średniego użycia na użytkownika w Plusie i Cyfrowym Polsacie uplasowało GCP na 6 miejscu w Europie.

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: