Plus dla narciarzy

Newsy
Żródło: Plus
Opinie: 0

Aktualne działania podejmowane przez Plusa, które na celu mają promowanie turystyki i bezpiecznych zachowań na stokach narciarskich oraz ułatwianie pracy górskim służbom ratunkowym.

„Bezpieczniej na stoku”
Aplikacja „Bezpieczniej na stoku” powstała we współpracy z ratownikami GOPR i TOPR i zawiera m.in.:
dekalog FIS,
Informacje, jak postępować w przypadku wypadku na stoku,
skalę zagrożenia lawinowego.
Informacje te są przedstawione w postaci krótkich tekstów wraz z ilustracjami.

Dla klientów Plusa aplikacja jest dostępna bezpłatnie po wysłaniu SMS-a o treści „ZIMA” na numer 8045, natomiast użytkownicy innych sieci będą mogli ją pobrać dzięki zastosowaniu łączności Bluetooth w telefonach. W okresie ferii zimowych Plus udostępni aplikację w głównych ośrodkach narciarskich w Polsce. Nadajniki Bluetooth znajdą się w restauracjach przy dolnych stacjach wyciągów narciarskich w następujących miejscowościach:
1. Zakopane,
2. Białka Tatrzańska,
3. Wierchomla,
4. Krynica,
5. Korbielów,
6. Zieleniec,
7. Witów.
Aplikacja „Bezpieczniej na stoku” to uzupełnienie dotychczasowych aplikacji stworzonych przez sieć Plus: „Pierwsza pomoc”, „Bezpieczniej w górach” oraz „Bezpieczniej nad wodą”.

SMS-ki Zimowe 2011
Tradycyjnie już na wybranych wyciągach narciarskich klienci sieci Plus będą mogli skorzystać ze zniżek na karnety całodzienne i półdzienne. Akcja SMS-ki Zimowe 2011 zaczyna się w połowie stycznia i potrwa do zakończenia sezonu zimowego. Za wysłanie SMS-a z odpowiednim dla każdej stacji kodem oferowane jest 20 % zniżki na wyciągi na następujących stokach:
• Krynica – Jaworzyna Krynicka,
• Wierchomla – Dwie Doliny,
• Korbielów – Pilsko,
• Szczyrk – Czyrna-Solisko,
• Zieleniec – Winterpol.
W odpowiedzi klienci otrzymują SMS klasy „0” z informacją o zniżce, na podstawie którego będą mogli dokonać zakupu karnetu.
Oferta ta jest adresowana do wszystkich klientów sieci Plus (Plus, MixPlus, 36.6, Simplus, iPlus).

Serwis zimowy na wap.plus.pl

Przed feriami zimowymi w serwisie WAP uruchomiony został dział poświęcony bezpieczeństwu w górach (wap.plus.pl/zima). Zawiera on między innymi wskazówki dla narciarzy opracowane przez Górskie Ochotnicze Pogotowanie Ratunkowe oraz dekalog FIS. Znajdują się w nim także darmowe aplikacje „Bezpieczniej na stoku” oraz „Pierwsza pomoc”.
Oprócz informacji promujących bezpieczeństwo dostępny jest też dział dla narciarzy i snowboardzistów. Znajdują się w nim m.in.:
warunki narciarskie,
dane meteorologiczne,
kamerki on-line;
opisy miejscowości.
Cały serwis wap.plus.pl, a więc także zawarte w nim działy zimowe, jest dla użytkowników sieci Plus bezpłatny.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: