Plus wyłączył LTE 800, ale zasięg dla klientów zapewnia LTE 900

Najważniejsze | Newsy
Żródło: Telko.in
Opinie: 0

Serwis TELKO.IN podał, że 18 grudnia grupa Cyfrowego Polsatu wyłączyła ostatnie swoje nadajniki LTE działające w paśmie 800 MHz.

Cały proces wyłączenia tego zakresu trwał kilka ostatnich tygodni.

Ostatnie nadajniki zostały wyłączone we wtorek po południu w Warszawie i okolicy.

TELKO.IN twierdzi, że tylko na niewielkiej części stacji bazowych zdemontowano urządzenia nadawcze LTE800. Grupa CP jest więc gotowa do szybkiego przywrócenia technologii LTE 800.

Do oferowania usług LTE800 grupa używała bloku częstotliwości, którego właścicielem jest Sferia, Dotychczasowa rezerwacja wygasa już 31 grudnia 2018 r., zaś spółka stara się o jej przedłużenie na kolejny okres.

Olga Zomer, rzeczniczka prasowa Cyfrowego Polsatu, mediom wysyła następujący komentarz do zmian związanych z wykorzystywanymi częstotliwościami. Oto jego pełna treść:

W kwestii częstotliwości 800 MHz nie zostały podjęte żadne ostateczne decyzje, procedura trwa. 

Nasze usługi świadczymy w oparciu o wiele częstotliwości, cały czas modernizujemy sieć, wprowadzamy nowe rozwiązania technologiczne, od dłuższego czasu rozwijamy sieć LTE900, dzięki czemu nasi klienci mogą komfortowo korzystać z usług internetowych najwyższej jakości na terenie całej Polski.

Niewielkiej grupie klientów zapewniliśmy aktualizację oprogramowania ich urządzeń lub, jeśli było to konieczne, bezpłatną wymianę sprzętu na nowy, obsługujący wspomniane 900 MHz i inne wykorzystywane przez nas częstotliwości.

LTE 900 działa w sieci Grupy CP na około 6200 stacjach. W sumie cała sieć to około 9.9 stacji bazowych.

Na razie klienci tego operatora nie zgłaszają problemów z zasięgiem i z dostępem do internetu po ostatnich zmianach w konfiguracji sieci i wykorzystywanych technologiach.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: