Plus - jest specjalna oferta na okres epidemii

Akcje partnerskie | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Plus wie, czego w czasie pandemii potrzebują klienci

Ograniczenia związane z epidemią koronawirusa mocno zmieniły codzienne życie Polaków. Firma Selectivv sprawdziła w marcu na podstawie aktywności smartfonów w sześciu dużych miastach (Gdańsk, Poznań, Warszawę, Wrocław, Katowice i Kraków), na ile poważnie ich mieszkańcy potraktowali zagrożenie i jak kwarantanna wpływa na ich codzienne zachowania.   Wyniki potwierdziły, że minimum połowa mieszkańców wymienionych miast stosuje się do zaleceń  większość czasu spędza w domach, a jeśli je opuszcza, to nie oddala się na więcej niż 500 metrów.

Trwająca epidemia przeniosła pracę, naukę, rozrywkę do przestrzeni wirtualnej. Potwierdziło to wspomniane badanie Selectivv. Pokazało, że w przypadku komunikacji czy rozrywki mocno zwiększyło się wykorzystanie dedykowanym do takich zadań aplikacji. W przypadku komunikatorów były to wzrosty cztero- (Skype), pięcio- (Viber), a nawet ośmio- (WhatsApp) i dziewięciokrotne (Facebook Messenger), a jeżeli chodzi o liczbę uruchomień to YouTube uruchamiano prawie sześć razy częściej, a Netflixa prawie siedem.

Siłą rzeczy zaistniała sytuacja wpłynęła na to, że wzrosła intensywność korzystania z internetu. Potwierdzają to dane sieci Plus, np. za okres Wielkanocy. W tegoroczną Wielką Niedzielę ruch internetowy w Plusie, jeśli chodzi pobieranie danych (download) wzrósł o 50 proc. w porównaniu do Wielkiej Niedzieli rok wcześniej. Natomiast, wysyłanie danych (upload) w tym dniu wzrosło aż o 90 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Znaczący wzrost widać było również w Wielką Sobotę oraz w poniedziałek po Wielkanocy. W przypadku pobierania danych ruch zwiększył się o 40 proc. w dniu 11 kwietnia i o 70 proc. ostatniego dnia świąt, czyli 13 kwietnia. W odniesieniu do wysyłania danych było to odpowiednio o 60 proc. i 70 proc. więcej.  

Według operatora, dane te potwierdzają, że duża część Polaków zastosowała się do apeli zachęcających do pozostania w domu w okresie Wielkanocy, a tradycyjne rodzinne spotkania przy stole przeniosły się w przestrzeń wirtualną. 

Warto też zwrócić uwagę na wyniki sondażu przeprowadzonym na koniec marca 2020 r. przez InsightOut Lab na zlecenie firmy Nexera 63 proc. badanych pracowników przyznało, że ze względu na epidemię koronawirusa pracodawcy umożliwili im przejście na pracę zdalną. Nie wszyscy jednak mogli z tego skorzystać. Niemal co piąty respondent (19 proc.) wskazał natomiast, że w jego przypadku przejście na „home office” jest niewykonalne ze względu na brak rozwiązań technologicznych do pracy zdalnej po stronie firmy (11 proc.) lub w domach pracowników (8 proc.). Na problemy z dostępem do internetu czy brakiem odpowiedniego sprzętu komputerowego wskazywali też często nauczyciele i uczniowie, którzy edukację musieli kontynuować przez sieć.

Niektóre firmy, takie jak operator sieci Plus, szybko dostrzegły, że oczekiwania ich klientów w związku z pandemią się zmieniły i dostosował do tego odpowiednio swą ofertę wprowadzając np. do niej w atrakcyjnych cenach sprzęt ułatwiający wykonywanie codziennych obowiązków, kontakt z bliskimi i zapewniający dostęp do wysokiej jakości rozrywki w domowym zaciszu. 

Dlatego niedawno Plus zaproponował swym abonentom korzystającym z abonamentu telefonicznego za 50 zł lub wyższego możliwość dokupienia pakietu 60 GB i LTE bez końca za 25 zł miesięcznie (po rabacie za e-fakturę 10 zł i smarDOM 25 zł) na drugiej karcie SIM.  Dodatkowo mogą oni również w cenie promocyjnej zakupić laptop Huawei MateBook D14 już za 299 zł na start w 36 ratach po 75 zł miesięcznie za sprzęt. Przez dwa miesiące użytkownicy otrzymują także bezpłatny dostęp do trzech wybranych pakietów IPLA bez pomniejszania podstawowego limitu danych. 

Oczywiście oferta sprzętowa Plusa, która wpasowuje się w oczekiwania klientów - zmuszonych obecną sytuacją do przestawienia się na wykonywanie swych obowiązków, podtrzymania kontaktów z bliskimi, a także zagospodarowywanie wolnego na rozrywkę czasu przez sieć - jest znacznie szersza. Co ważne, szerokie portfolio urządzeń jest nie tylko dostępne w powiązaniu z abonamentem, a można też skorzystać z zakupu bez kosztów abonamentu – tak jak np. wspomniany wyżej laptop Huawei MateBook D14.  Urządzenia możemy kupić rozkładając płatność na 24, 36 lub 48 rat 0% 

Warto zwrócić uwagę na oferowanego przez Plusa smartfona Samsung Galaxy A51, który w czasie pandemii doskonale spełni swoje funkcje nie tylko jako urządzenie do komunikacji głosowej i online z rodziną czy znajomymi, ale i w zadaniach związanych z domową rozrywką. To dlatego, że model wyróżnia się dobrymi parametrami, takimi jak duży, bezbramkowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,5” czy akumulator o pojemności 4000 mAh. A dodatkowo obsługuje szybkie ładowanie 15 W. Dysponuje też poczwórnym aparatem z sensorem 48 MP oraz dedykowanym modułem makro. Smartfona powinni docenić fani gier, ponieważ ma wbudowane inteligentne funkcje, takie jak Game Booster i Frame Booster, które zostały zaprojektowane, aby zapewnić płynne granie na Galaxy A51.

W Plusie Samsunga Galaxy A51 można np. kupić z abonamentem za 50 zł, w którym otrzymuje bezpłatne rozmowy telefoniczne, SMS-y i MMS-y oraz pakiet internetu 12 GB miesięcznie. W takim przypadku zakup A51 można rozłożyć na trzy lata (36 raty) po 47 zł, co oznacza, że miesięczne klient płaci abonament w wysokości 97 zł.  

Fanów domowej rozrywki może zainteresować nowość w ofercie Plusa, czyli 55-calowy telewizor Samsunga QLED Q60T w technologii QLED. Model ten, dzięki wysokiej jakości obrazu i dźwięku, pozwala w domowym zaciszu stworzyć kino, do którego obecnie w okresie ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa mamy ograniczony dostęp. Ten duży telewizor zapewnia nam łatwy dostęp do ulubionej rozrywki bez wychodzenia z domu. Na uwagę zasługuje np. funkcja Quantum HDR, która eksponuje detale i wzmacnia kontrast. Dynamiczne mapowanie tonów w HDR10+ odsłoni głęboką czerń i bogactwo szczegółów, które ożywiają obraz. Plus oferuje możliwości rozłożenia jego zakupu na 36 rat po 100 zł z abonamentem za 50 zł (rozmowy SMS-y i MMS-y bez limitu i 12 GB). W sumie więc klient płaci miesięcznie 150 zł. Do tego dochodzi tzw. opłata na start za telewizor w wysokości 199 zł. 

Klientów poszukujących innych urządzeń do domowej rozrywki, ale też do telepracy powinna zainteresować szeroka i atrakcyjna oferta laptopów w Plusie. Są to takie modele jak HP Pavilion 15-cs3004nw, wspomniany już wcześniej Huawei MateBook D14 512GB czy  Huawei MateBook D15. To wysokiej wydajności urządzenia, które się świetnie sprawdzą przy w telepracy i zdalnej nauce, ale także z powodzeniem mogą być wykorzystywane w celach rozrywkowych np. do oglądania filmów.  Wszystkie te urządzenia można kupić bez kosztów abonamentu lub z ze wspomnianym abonamentem za 50 zł lub innym rozkładając ich zakup na raty 0%. 

Ciekawą propozycją Plusa na obecny czas jest też z pewnością elektryczna hulajnoga FIAT model F500-F85 wyposażona w elektryczny silnik o mocy 350W, na której można pokonać dystans około 20 km na jednym ładowaniu. W Plusie dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym i czerwonym. Hulajnoga jest doskonałą alternatywą dla komunikacji miejskiej czy taksówek w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego.

Operator oferuje ją za 1 zł na start np. w 36 ratach 0% po 49 zł miesięcznie. W takim przypadku całkowity koszt urządzenia to 1 765 zł.  E-hulajnoga dostępna jest także w abonamencie z internetem mobilnym. Przykładowa oferta obejmuje opłatę za abonament w wysokości 50 zł miesięcznie (po rabacie 10 zł za e-fakturę) z pakietem danych 60 GB/mies. i LTE bez końca po wyczerpaniu pakietu oraz opłatę 1 zł na start i 36 rat po 49 zł za sprzęt. 

Wszystkie wspomniane powyżej urządzenia z oferty Plusa mogą okazać się bardzo użyteczne w warunkach epidemii, kiedy to zostaliśmy zmuszani do wykonywania wielu zadań zdanie.  Jednak należy się spodziewać, co potwierdzają wyniki sondaży dla firmy Nexera, że obecna sytuacja może spowodować trwalsze zmiany w naszym funkcjonowaniu i przyzwyczajeniach.  Niemal 6 na 10 ankietowanych uważa, że epidemia koronawirusa zmieni podejście do pracy w domu i będziemy częściej pracować zdalnie. Wiele osób uświadomiło sobie i mogło się przekonać, że posiadanie szybkiego łącza internetowego, to nie tylko rozszerzenie możliwości spędzania czasu wolnego i zapewnienia sobie dodatkowych form rozrywki (np. przez serwisy VOD takie jak HBO GO), ale i np. oszczędzony czas dzięki telepracy, bo nie tracimy go na dojazdy i stanie w korkach. 

Dlatego też oferta Plusa może się okazać atrakcyjna nie tylko na ten nietypowy czas.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: