Plus w sądzie pokazał tylko baner ze strony www.playmobile.pl

Newsy
Żródło: PLAY
Opinie: 8

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play przedstawił nam oficjalne stanowisko swojej sieci dotyczące trwającego obecnie procesu o wstrzymanie kampanii związanej z hasłem "Z Play do Plusa taniej niż z Plusa do Plusa". Oto jego treść:

Sąd Okręgowy w Warszawie zabezpieczył roszczenia Polkomtel S.A. wobec P4 Sp. z o.o. poprzez zakazanie P4 posługiwania się sloganem "Z Play do Plusa taniej niż z Plusa do Plusa" do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia sporu. Jak wskazuje sama sentencja postanowienia, jest to jedynie tymczasowe uregulowanie spornej kwestii do czasu zakończenia postępowania sądowego.

Wydając postanowienie o zabezpieczeniu, Sąd nie rozstrzygnął ostatecznie sprawy, a jedynie uznał, iż roszczenie wydaje się wiarygodne, na podstawie twierdzeń i materiałów przedstawionych przez wnioskodawcę. Należy podkreślić, iż wydając zabezpieczenie, Sąd oparł się jedynie na wniosku Polkomtel S.A., w którym znalazło się stwierdzenie, że reklama P4 nie zawiera informacji o rodzaju stawek będących przedmiotem porównania. Polkomtel S.A. załączył przy tym do wniosku jako przykład reklamy porównawczej P4 jedynie wydruk ze strony głównej www.playmobile.pl, przedstawiający banner internetowy zawierający kwestionowane porównanie. Był to jedyny element kampanii reklamowej P4, który nie zawierał informacji, że porównanie dotyczy cen minuty połączenia poza abonamentem - ponieważ były one zawarte na stronie internetowej, do której prowadził banner (wydruk tej strony nie został załączony do wniosku Polkomtel S.A.). Warto przy tym podkreślić, że zgodnie z orzecznictwem Sądu Apelacyjnego w Warszawie, banner jest reklamą dwustopniową, którą należy oceniać łącznie ze stroną internetową, do której prowadzi.

Postanowienie o zabezpieczeniu roszczeń jest natychmiastowo wykonalne, nie jest jednak prawomocne - P4 w dniu 12 stycznia 2009 r. złożyło zażalenie na postanowienie do Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  TrustNoOne pisze: 2009-02-09 10:47
  Bez urazy Panowie z Plusa ale Play tutaj dal zwykla reklame i ma racje. Jakby nie patrzec gole stawki sa korzystne i reklama sie z nimi zgadza. Jak przyjzec sie pakietom itp to juz ta reklama sie nie pokrywa gdyz Plus ma lepsze pakiety. No ale Play nie sklamal z ta reklama. Pozdrawiam :)
  0
 • Users Avatars Mini
  biotyt pisze: 2009-02-09 12:18
  Zgadza się. Play uczciwie zrobił reklamę porównawczą. Chodziło o pokazanie niskich stawek w standardzie, a nie jak w Plusie przy wyborze dopiero jakiś pakietów często dodatkowo płatnych i tylko w sieci, a nie do wszystkich. Plus zamiast obniżyć stawki woli wywoływać burzę w sądzie przekonując, że czarne jest białe.
  0
 • Users Avatars Mini
  Druid pisze: 2009-02-09 12:40
  dokładnie, jakby sie chcieli bawić w pakiety to play doliczajac swoje 500minut po sieci mógłby rzucić hasło że "minuta w Play po 0,05gr" :)
  0
 • Users Avatars Mini
  MARCMICH pisze: 2009-02-09 12:44
  PLUS POWINIEN SKONTROWAC I POKAZAC JAK TO WYGLADA W PRZYPADKU PAKIETOW! JESLI JEST LEPIEJ CZEMU TEGO NIE POKAZAC! WOLNY RYNEK, KONKUERENCJA, CHYBA, ZE CZEGOS BRAKUJE IM DO PLAY;)
  0
 • Users Avatars Mini
  rdir pisze: 2009-02-09 13:00
  E tam zawracanie gitary tą reklamą, lepiej zrobiłby Plus obniżając stawki minut w cenniku.
  0
 • Users Avatars Mini
  vod pisze: 2009-02-09 21:12
  Play niech nie będzie taki do przodu,tak się nie robi i tyle !!!
  0
 • Users Avatars Mini
  pelikan pisze: 2009-02-09 22:43
  Na jakiejś podstawie tą reklamę wymyślono.
  0
 • Users Avatars Mini
  pir pisze: 2009-02-10 00:36
  Tak to już jest KRÓL jest nagi ale jak to powiedziec .... Reklama pokazała prawdziwe oblicze.... Król zamiast zawstydzic się chce procesu a wystarczy odziac się w 30groszy do wszystkich lub skromne 20groszy po sieci i po sprawie
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: