Plus za tańszym roamingiem w Rosji

Newsy
Żródło: Plus
Opinie: 4

Plus parafował „Memorandum dotyczące działań w zakresie obniżenia taryf międzynarodowego roamingu pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Federacją Rosyjską”.

W czwartek 21 kwietnia br. w Krakowie odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury Polski oraz Ministerstwa Łączności i Masowej Komunikacji Rosji z udziałem przedstawicieli polskich i rosyjskich operatorów telekomunikacyjnych. Według uczestników spotkania taryfy roamingu muszą utrzymywać się na poziomie, który pozwala zapewnić dostęp obywateli do informacji oraz możliwość korzystania z usług elektronicznych m.in. w czasie wyjazdów do sąsiednich państw. Oznacza to, że obecne stawki między polskimi a rosyjskimi operatorami powinny być obniżone.

Parafujący Memorandum operatorzy obu krajów, w tym Plus, potwierdzili gotowość działania na rzecz obniżenia zbyt wysokich obecnie opłat za hurtowe stawki roamingu między oboma krajami i będą kontynuować rozmowy dwustronne, których celem będzie zawarcie dwustronnych porozumień. Rozmowy te powinny być zakończone do końca bieżącego roku. Według uczestników spotkania jako odpowiedni poziom odniesienia mógłby być rozpatrywany poziom międzynarodowych taryf roamingu w Unii Europejskiej.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  tom pisze: 2011-04-28 17:48
  Warto nadmienić, że obecnie stawka połączenia wykonanego w Rosji waha się w granicach 13 zł za MINUTĘ
  0
 • Users Avatars Mini
  desperados pisze: 2011-04-28 18:52
  chyba w Orżnąć, w Playu 5zl do Polski
  0
 • Users Avatars Mini
  mirekb pisze: 2011-04-28 23:55
  to szkoda ze plus nie podal ze w od 1.07.2007 podniosl ceny do Rosji z kolo6zl do13 za min ;-))-teraz łaske robia
  0
 • Users Avatars Mini
  czytelnik pisze: 2011-04-29 10:43
  a o tym że PLAY również parafował „Memorandum Dotyczące Działań w Zakresie Obniżenia Taryf Międzynarodowego Roamingu Pomiędzy Rzeczpospolitą Polską i Federacją Rosyjską” to redakcja GOL nie raczyła wspomnieć... Proszę na przyszłość pisać artykuły rzetelnie.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: