Plus załagodził konflikt z dealerami

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 14
Opinie: 14

Konflikt Polkomtela i dilerów o nowe zasady współpracy może się zakończyć już w najbliższych tygodniach. Dwudniowe spotkanie przedstawicieli operatora z dilerami obie strony określają jako przełomowe. W rozwiązanie konfliktu zaangażował się bezpośrednio Adam Glapiński, prezes Polkomtela, który wyraził wolę kontynuacji współpracy na partnerskich warunkach. Dilerzy twierdzą, że to pierwszy przyjazny gest Polkomtela od wielu miesięcy. "Na wtorkowym spotkaniu prezes Glapiński zadeklarował, że nie będzie na siłę forsował wprowadzenia franczyzy, mimo iż operator uważa ją za korzystną formę współpracy. Powiedziano nam, że możemy współpracować na starych zasadach i spokojnie patrzeć w przyszłość" — mówi szef jednego z największych dilerów.

Prezes operatora zdecydował o rozszerzeniu składu zespołu negocjacyjnego Polkomtela o Jacka Kuźniecówa (członka zarządu, dyrektora ds. sprzedaży) oraz Ewę Gralewską i Wojciecha Dylewskiego (zastępców dyrektora generalnego). Ma to zapewnić zarządowi bliższe relacje z dilerami i lepszą kontrolę nad procesem negocjacyjnym. Przedstawiciele operatora przyznali, że dotychczasowe podejście negocjacyjne względem dilerów i próba narzucenia nowych warunków współpracy były błędne. Teraz ma być inaczej. "Spotkanie oceniamy bardzo pozytywnie. Powinno wpłynąć na poprawę relacji z dilerami" — mówi Jacek Kuźnieców, członek zarządu, dyrektor ds. sprzedaży Polkomtela.

Obawy dilerów budzi jednak niespójne stanowisko zarządu operatora co do warunków współpracy w przyszłości. Ich zdaniem, Jacek Kuźnieców chce dalej forsować franczyzę jako podstawę współpracy w przyszłości. Takie stanowisko prezentował na wtorkowym spotkaniu z Tomaszem Pajdą, dyrektorem ds. rynku masowego operatora. "Zarząd Polkomtela nie wycofał się z projektu franczyzowego, natomiast celem rozmów z agentami jest taki model przyszłej współpracy, który byłby do zaakceptowania dla obu stron" — mówi Jacek Kuźnieców.

Opinie:

Opinie archiwalne (14):

Komentuj

Komentarze / 14

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  gpsik pisze: 2007-12-20 10:11
  Dobra wiadomość w tej kwestii...
  0
 • Users Avatars Mini
  mem pisze: 2007-12-20 10:11
  Agenci nie badzcie naiwni i nie dajcie sie . Ta firma jest tak pazerna a pracownicy tak przebieglize to co wam mowia to tylko mydlenie oczu. Zmiekcza was a potem dokopia
  0
 • Users Avatars Mini
  mattulko pisze: 2007-12-20 10:29
  Takie mam niejasne wrażenie że Polkomtel strzela sobie w kolano.
  0
 • Users Avatars Mini
  badyfm pisze: 2007-12-20 11:01
  Jacek K - w Ideii główny przynosiciel bad news - ale potrafił je tak opakowac ze dealerzy łykali wszystko jak złoto - jego metoda - najpier slide show - tak ze 98 chartów - zeby wszyscy z nudów popadali - a potem sie dowiadują że na slajdzie 73 na dole małymi literkami było zakomunikowane co i jak - i nawet nikt w tej kwestii sie nie odezwał pomimo znaczącego zawieszenia głosu przez szp Jacka K - wtedy własnie przecie czekał na opinie - nie było jej - znaczy ok :D:D:D:D i tak bedzie i teraz
  0
 • Users Avatars Mini
  Kos pisze: 2007-12-20 11:23
  Jak widać nikt nie ma takich jaj jak panowie z Germanosa. A Kuzniec powinien wiedzieć jak współpracować z delaerami, w końcu pracował w Germanosie.
  0
 • Users Avatars Mini
  KORPORACJA pisze: 2007-12-20 13:31
  ***badyfm 100% racji tylko kto znał te metody w PTK jeszcze ich nie poznał w POLKOMTELU. ***kos Kuzniecow pracował tylko 6 mies. w germanosie bo przeszedł z PTK a kontrakt zabraniał bezpośrednio przejść do innego operatora. przez ten czas doszkolił się w pracy z siecią sprzedazy i nabyta wiedze przenosi do polkomtela. Dodam, ze za "postojowe" czyli nie przechodzenie do innej sieci średnio firmy płacą 25% wynagrodzenia podstawowego. Czas pokaże na ile są sprawni w manipuloaniu siecią sprzedaży
  0
 • Users Avatars Mini
  korpo pisze: 2007-12-20 23:36
  a pajdy juz nie ma ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  tanczacyzwilkami pisze: 2007-12-20 23:46
  no Kuźniecówa też mogliby posunąć... Apropos właśnie zjadłem pajdę chleba - a co. Należy mi się...
  0
 • Users Avatars Mini
  badyfm pisze: 2007-12-21 11:05
  A mnie i tak zostanie w pamięci Jacek K jak sie wykopyrtnuje na lotnisku jak siatkarze wracali :D:D
  0
 • Users Avatars Mini
  Minotaur pisze: 2007-12-21 21:32
  ciekawe czy nadal będą doić punkty sprzedaży z ich prowizji nazywając to nomen omen "franczyzą"!?!?!
  0
 • Users Avatars Mini
  mem pisze: 2007-12-21 21:57
  Wczoraj Pajda i Biskup już popłynęli w "siną dal" Kuźnieców robi porządki na biurku! Idzie nowe! Czy lepsze? Czas okaże. Trzeba wyrżną "pomarańczową alternatywę" w Plusie! Wesołych Świąt!-------- Taki komentarz jest w Pulsie Biznesu .... Czy ktoś to może potwierdzić bo jeśli tak to to najlepszy prezent na święta :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  kilf pisze: 2007-12-21 22:27
  mem- to info jest 100% pewne
  0
 • Users Avatars Mini
  mem pisze: 2007-12-21 23:18
  A mówią że nie ma Mikołaja :-) a tu taki prezent :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  esdarek pisze: 2007-12-22 15:28
  hmmm co o tym myslec???
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: