Plus zbudował System Ostrzegania Pogodowego dla Żeglarzy

Newsy
Opinie: 8

Mazurskie WOPR i Plus ogłosiły uruchomienie specjalnego Systemu Ostrzegania Pogodowego dla Żeglarzy. System będzie działał już od 1 maja br. na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Celem Systemu jest zwiększenie bezpieczeństwa na wodzie poprzez monitorowanie i szybkie powiadamianie o warunkach pogodowych, a zwłaszcza alarmowanie o zagrożeniach związanych ze zbliżającymi się nawałnicami i szkwałami. Dzięki zintegrowanemu systemowi dane, zwłaszcza te alarmujące, są przekazywane z odpowiednim wyprzedzeniem w formie komunikatów alarmowych i wyświetlane na specjalnych tablicach zlokalizowanych w wybranych mazurskich portach i przystaniach. Kolejnym etapem funkcjonowania Systemu będzie powiadamianie o zagrożeniach za pośrednictwem alarmowych SMS-ów.

System Ostrzegania Pogodowego dla Żeglarzy zbiera informacje pogodowe za pośrednictwem automatycznych stacji meteo rozmieszczonych na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich oraz serwisów pogodowych. Następnie informacje pogodowe są przetwarzane i na bieżąco przekazywane na specjalnych tablicach zlokalizowanych w kluczowych miejscach szlaku żeglarskiego. Tablice są zdalnie sterowane przez sieć Plus. W przypadku zagrożenia pogodowego na tablicach są wyświetlane komunikaty alarmowe informujące o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Ponadto informacje pogodowe będą przekazywane za pośrednictwem strony internetowej Mazurskiego WOPR. W planach jest także uruchomienie specjalnego serwisu informacyjnego SMS o warunkach pogodowych oraz powiadamiania alarmowego SMS-ami o niebezpieczeństwie.

Równie ważnym elementem Systemu Ostrzegania Pogodowego dla Żeglarzy będzie dodatkowe wyposażenie wszystkich łodzi ratowniczych Mazurskiego WOPR w osprzęt umożliwiający podjęcie działań ratunkowych niezależnie od pogody (kamera termowizyjna, radar, echosonda nawigacyjna). Dodatkowe wyposażenie będzie działało w oparciu o system GPS.

Prezes Polkomtela, Adam Glapiński Tomasz Czapla, szef projektu po stronie Polkomtela
Krzysztof Baranowski Tomasz Zubilewicz

Opinie:

Opinie archiwalne (8):

Komentuj

Komentarze / 8

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Alcek pisze: 2008-04-22 16:58
  Żeglarzom znieczulających się łódką bols nie na wiele się on zda.
  0
 • Users Avatars Mini
  kirq pisze: 2008-04-22 17:48
  heh, ale żartowniś:) nie no, dobra rzecz bo po tym co było rok temu to taki system się przyda na pewno. no i kolejny + dla plusa w dziedzinie sponsoringu
  0
 • Users Avatars Mini
  robcio pisze: 2008-04-22 17:51
  Pozytywne zaskoczenie.Plus znowu mysli o czymś wiecej niz o pozyskaniu abonentów.Brawo, mnie jako turyscie spedzajacemu 2 tyg.na żaglach bedzie to niezwykle pomocne.
  0
 • Users Avatars Mini
  zaman pisze: 2008-04-22 22:30
  Ciekawe czy zdążą z sms'ami przed sezonem, no i ile będą te sms'y kosztować, bo pomysł bdb. Tablice też potrzebne, bo zauważy się je nawet po bolsie ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  rrr pisze: 2008-04-22 23:09
  Coż powiedzieć. Nic tylko podziękować. Ostrzegawcze smsy i tablice to dobra akcja. O niebo lepsza i przydatna niż "szaliki" TPSA w neo, czy jakis inne badziewka u pozostałych opów. Niestety jestem w orange i tpsa. Ale chyba czas na zmiany.
  0
 • Users Avatars Mini
  zaman pisze: 2008-04-23 00:37
  rrr myślisz, że sms'y będą tylko do Plusa ? To by była porażka (Plusa i tego systemu) Myślę, że serwis będzie dostępny dla wszystkich, najwyżej za jakąś drobną opłatą.
  0
 • Users Avatars Mini
  JarekM pisze: 2008-04-23 10:01
  zapewne będą to smsy sieciowe; a więc 1 łódka - 1 abonent plusa
  0
 • Users Avatars Mini
  karol pisze: 2008-04-23 22:28
  nie no, co Wy, na pewno będą do wszytskich smsy, to nie jest usługa abonencka przecież:)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: