Początek końca zwykłych kart w PKO

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Początek końca zwykłych kart w PKO

Klienci PKO Banku Polskiego mogą korzystać z kart kredytowych w wersji cyfrowej.

W kolejnym etapie bank planuje dać klientom możliwość zrezygnowania z kart fizycznych.

Nowo wydane karty kredytowe są natychmiast dostępne w aplikacji mobilnej IKO i serwisie internetowym iPKO.

Z karty w formie cyfrowej mogą korzystać wszyscy klienci indywidualni posiadający karty kredytowe PKO Banku Polskiego. Jednocześnie mogą używać tradycyjnych fizycznych kart.

Karty w formie cyfrowej są dostępne dla ponad 900 tysięcy klientów indywidualnych korzystających z kart kredytowych PKO Banku Polskiego z logo organizacji Mastercard oraz Visa.

Widoczny w wersji cyfrowej karty zmienny kod CVC/CVV zwiększa bezpieczeństwo płatności w internecie. Kod wyświetlany jest w aplikacji IKO i serwisie iPKO lub dostępny jest za pomocą bankowej infolinii.

Dotychczasowi użytkownicy kart kredytowych mogą do płatności w internecie korzystać zarówno z kodu CVC/CVV wydrukowanego na rewersie karty, jak i dynamicznego kodu bezpieczeństwa CVC/CVV, wyświetlanego w aplikacji IKO i serwisie iPKO. Na nowych kartach kredytowych, również tych wznawianych, nie będzie już drukowany na odwrocie statyczny kod bezpieczeństwa – klient znajdzie tam podpowiedź: „CVC/CVV -> aplikacja mobilna IKO/serwis internetowy iPKO/infolinia”.

PKO Bank Polski jest jednym z nielicznych banków na świecie obsługujących zmienny kod bezpieczeństwa w aplikacji. W niedalekiej przyszłości karta cyfrowa i zmienny kod CVC/CVV będą też dostępne dla posiadaczy kart debetowych.

Kartę można od razu po decyzji o przyznaniu dodać do płatności zbliżeniowych smartfonem lub zegarkiem do portfela: Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, SwatchPAY! i Xiaomi Pay.

Klienci PKO Banku Polskiego coraz chętniej płacą zbliżeniowo telefonem lub zegarkiem. Takie płatności to już 25 proc. transakcji w terminalach płatniczych.

W najbliższym czasie z kart w wersji cyfrowej i zmiennego kodu bezpieczeństwa CVC/CVV będą też mogli korzystać posiadacze kart debetowych PKO Banku Polskiego. W dalszym etapie klient będzie mógł zrezygnować z karty fizycznej już na etapie wnioskowania.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: