Podpis rysikiem Samsunga teraz tak samo bezpieczny jak certyfikowany podpis biometryczny

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Podpis rysikiem Samsunga teraz tak samo bezpieczny jak certyfikowany podpis biometryczny

Asseco, Samsung i Xtension wprowadzają nową usługę, certyfikowany podpis biometryczny – biocertiX.

biocertiX to system do składania podpisu własnoręcznego na tablecie Samsung za pomocą rysika, przy wykorzystaniu oprogramowania Xtension rejestrującego i szyfrującego dane biometryczne. Wiarygodność procesu zapewniają kwalifikowane usługi zaufania Asseco: pieczęć elektroniczna i znacznik czasu oraz sprzętowy moduł depozytu klucza chroniącego dane biometryczne. Dane te są zaszyfrowane i powiązane z konkretnym podpisem. Mogą być ujawnione jedynie biegłemu z zakresu grafologii na podstawie decyzji sądu.

biocertiX zbiera unikalne dane biometryczne osoby składającej podpis, takie jak: charakterystyka pisma odręcznego, siła nacisku rysika na ekran czy szybkość pisma. Następnie, poprzez odpowiednie algorytmy kryptograficzne, wiąże te informacje z podpisywaną treścią. Dzięki temu użytkownik zyskuje pewność, że jego podpis nie będzie przez nikogo podrobiony. Dodatkowo, w podpisanym dokumencie, system umieszcza informacje, które w przyszłości pozwolą potwierdzić nie tylko tożsamość podpisującego, ale również czas złożenia podpisu i poprawność przeprowadzonego procesu.

Zastosowana technologia i zabezpieczenia gwarantują, że treść e-dokumentu jest integralnie połączona ze złożonym podpisem, przez co zmiana jego treści jest niemożliwa. Dane biometryczne nie mogą zostać podmienione, przechwycone i wykorzystane przez potencjalnych oszustów. Bezpieczeństwo biocertiX potwierdza międzynarodowy certyfikat zgodności ze standardem Common Criteria (CC). Standard ten określa zestaw wymagań, zaleceń i wytycznych umożliwiających ocenę danego rozwiązania pod kątem bezpieczeństwa informacji. Jest on wydawany dla rozwiązań wspierających usługi o szczególnym znaczeniu dla bezpieczeństwa procesów gospodarczych i publicznych. Certyfikat CC jest przyznawany po przejściu szczegółowych testów i rygorystycznego audytu przeprowadzanych przez akredytowane jednostki badawcze i certyfikujące, a jego uzyskanie może trwać nawet kilka lat.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: