Polacy wydali ponad 4 miliardy złotych na wymianę i naprawę smartfonów

Newsy
Opinie: 4

Według danych dostarczonych przez Square Trade, przez ostatnich 7 lat Polacy wydali na naprawę oraz wymianę smarfonów już ponad 4 miliardy złotych. Na tle Europy znajdujemy się w grupie krajów, które wydają najwięcej na naprawę i wymianę smartfonów.

24 procent Polaków przyznaje, że uszkodziło swój telefon w ciągu ostatnich 2 lat, a połowa z nich na naprawę musiała czekać przynajmniej 7 dni. To dowodzi, że powstałe usterki nie są jedynie zarysowaniami na ekranie czy pęknięciami obudowy, ale czymś, co wymaga gruntownej ingerencji w podzespoły smartfona.

Badania wskazują, że miejscem, w którym dochodzi do największej liczby nieszczęśliwych wypadków ze smartfonami jest salon – aż 1/3 uszkodzeń telefonów zdarza się właśnie tam. To jednak nie jedyne niebezpieczne miejsce - 8% ankietowanych uszkodziło swój smartfon w toalecie.

Metodologia i źródła danych: 1. European Smartphone Accidents Study – badanie Square Trade przeprowadzone w sierpniu 2014 przez ResearchNow i Qualtrics (panel online). Odpowiedzi zebrano od ponad 13 000 właścicieli smartfonów w Europie. 2. Kurs wymiany walut za Bloomberg.com z 8.14.2014. 3. Badanie Global Mobile Consumer Survey, Deloitte, lipiec 2013. 4. The World Factbook za CIA.gov. 5. Badanie Our Mobile Planet Smartphone, Google, 2013. 6. GSMA Intelligence

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: