Połączenie Netii i Dialogu - prezentacja dla inwestorów

Newsy
Żródło: Netia
Opinie: 3

W ciągu ostatnich 24 godzin Netia zawarła umowy nabycia 100 proc. akcji spółek Telefonia Dialog oraz Crowley Data Poland. Dzięki tym transakcjom Netia zwiększy swój potencjał i umocni pozycję zarówno na rynku klientów indywidualnych, jak i biznesowych oraz zwiększy przychody do poziomu ponad 2 mld zł rocznie.

„Obie dzisiejsze transakcje to efekt konsekwentnej realizacji nowej strategii Netii do 2020 roku, którą ogłosiliśmy kilka miesięcy temu. Jej celem jest osiągnięcie pozycji operatora nr 1 w obszarze usług on-line w Polsce. >Nowa Netia< będzie mieć dużo większy potencjał, zarówno w zakresie zasięgu, palety usług, czy efektu skali, a także nowych kompetencji i talentów. Dzięki różnorodnej ofercie i rozwojowi nowych usług, spółka będzie w stanie w rentowny sposób konkurować także na regulowanym rynku telekomunikacyjnym, zapewniając klientom najwyższą jakość i różnorodność usług.” – skomentował transakcje Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netia S.A.

Wartość przedsiębiorstwa Telefonia Dialog, osiągnięta w transakcji wynosi 890 mln złotych. Z kolei przyjęta w transakcji wartość przedsiębiorstwa Crowley Data Poland to 100 mln złotych. Obie transakcje finansowane są częściowo ze środków własnych Netii, a częściowo z dostępnych linii kredytowych.

Sfinalizowanie obu transakcji uzależnione jest od uzyskania przez Netię zgody UOKiK na dokonanie koncentracji, co powinno nastąpić w IV kw. 2011 lub I kw. 2012 roku.

Nowa Grupa Netia będzie generować – szacunkowo – około 100 mln złotych synergii rocznie i zwiększy zasięg własnej sieci dostępowej o ok. 40 proc. do 2,2 mln gospodarstw domowych.

Dzięki obu akwizycjom Netia wzmocni się we wszystkich czterech segmentach rynku telekomunikacyjnego (rynek klientów indywidualnych, małych i średnich firm, klientów korporacyjnych oraz innych operatorów) i uzyska dodatkowy potencjał oraz kompetencje w zakresie dalszego rozwoju usług IPTV, MVNO, a także istotnie powiększy bazę klientów, indywidualnych i biznesowych.

Szczegółowy plan integracji obu spółek w ramach Grupy Netia będzie zaprezentowany w II kwartale 2012 roku.

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  tkubon pisze: 2011-09-30 19:02
  potem to wszystko kupi Deutsche Telekom i bedzie Telekom Polska SA (serio). Do kompletu brakuje jeszcze Multimo, bo jakos dziwnie ten operator utrzymuje sie na rynku z niezlym netem (siec GTS) i jeszcze sie Netia nie zainteresowala przejeciem Telestrady. Dziwne
  0
 • Users Avatars Mini
  MaTT pisze: 2011-10-01 01:17
  Netia chce kupić jeszcze exatela novum i multimio. A i chce doprowadzić do podziału TP na dwie części :) może im się uda. Tak Niemcy chcą kupić Nową Netię ale jak dopiero Netia przejmie wszystko co sie da
  0
 • Users Avatars Mini
  tkubon pisze: 2011-10-01 10:38
  no wlasnie, chyba netia, a pozniej Telekom Polska bedzie drugim regulowanym operatorem w PL. Nie wierze, ze przy tak wysokim udziale w rynku beda mogli sobie spokojnie na TP pasozytowac
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: