Ukradła smartfony i tablety za 100 tys. zł

Newsy
Opinie: 0
Odzyskany sprzęt elektroniczny o wartości niemal 100 tysięcy złotych

Sprzęt elektroniczny oraz inne cenne przedmioty wartości niemal 100 tysięcy złotych zostały skradzione przez pracownicę w jednym z zakładów mieszczących się na terenie powiatu świebodzińskiego. 35-latka miała dokonać co najmniej kilkunastu kradzieży na przestrzeni miesiąca. Jej partner usłyszał zarzuty paserstwa.

Proceder polegający na chowaniu pod ubranie, a następnie wynoszeniu poza teren firmy urządzeń elektronicznych lub innych cennych przedmiotów, w celu ich późniejszego zbycia trwał co najmniej od listopada. Efektem pracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie było uzyskanie o powyższych kradzieżach informacji, a następnie zatrzymanie jednej z pracownic na terenie zakładu pracy. W trakcie zatrzymania, 35-letnia kobieta, posiadała przy sobie kolejne skradzione przedmioty, które schowała pod ubrania, szykując do wyniesienia z magazynu. W toku dalszego postępowania, w mieszkaniu zatrzymanej, w związku z podejrzeniem okradania pracodawcy, ujawniono sprzęt elektroniczny pochodzący z kradzieży.

Zatrzymani na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina dostali zakaz opuszczania kraju oraz zatrzymano ich paszporty. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

W okolicach Świebodzina są magazyny Ingram Micro i Amazona.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: