Polkomtel przekazał sprzęt medyczny dla GOPR

Newsy
Opinie: 6
Opinie: 6

18 stycznia br. w Rabce odbyła się uroczystość przekazania Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu sprzętu medycznego do ratowania życia oraz do szkolenia ratowników.

Sprzęt został zakupiony ze środków przyznanych przez fundację prowadzoną przez Vodafone Americas, akcjonariusza Plusa. Przekazany sprzęt trafi do wszystkich grup regionalnych GOPR. Najważniejszą część darowizny stanowią defibrylatory i fantomy do szkolenia. Sprzęt ten pozwoli w kompleksowy sposób zaspokoić potrzeby ratowników GOPR w urządzenia niezbędne do bezpośredniego ratowania życia. Defibrylatory szkoleniowe i fantomy pozwolą na stałe doskonalenie umiejętności ratowników GOPR.

Ratownicy GOPR w ramach darowizny otrzymają również inny profesjonalny sprzęt ratowniczy, m.in.: zestawy tlenowe, nosze ratownicze, materace próżniowe, kołnierze ortopedyczne, deski ortopedyczne, zestawy do izolacji termicznej. Przekazany sprzęt przyczyni się w znaczący sposób do poprawy wyposażenia ratowników GOPR i podniesienia poziomu bezpieczeństwa na terenie polskich gór.

Polkomtel od ponad 7 lat wspiera ratowników górskich i wodnych (GOPR, TOPR i WOPR). Najważniejszym elementem naszej współpracy z GOPR jest Zintegrowany System Ratownictwa, obsługujący numer ratunkowy w górach 0 601 100 300, dostępny z telefonów w sieciach komórkowych i stacjonarnych. Z numeru alarmowego można korzystać w całym paśmie polskich gór. Ratownicy GOPR obsługują Centrum Koordynacji w Rabce.

Od chwili udostępnienia numeru ratunkowego w górach do dzisiaj ratownicy korzystający z Zintegrowanego Systemu Ratownictwa odnotowali za jego pośrednictwem kilkanaście tysięcy zgłoszeń. Służby GOPR i TOPR przeprowadziły w tym czasie ponad 10 tysięcy akcji i interwencji, z czego 70% zostało uruchomionych po wywołaniu połączenia na numer 0601 100 300. Udzielono pomocy kilku tysiącom osób znajdującym się w stanie zagrożenia życia bądź zdrowia. Przekazany dzisiaj sprzęt uzupełni wyposażenie ratowników GOPR i pozwoli na jeszcze sprawniejsze i skuteczniejsze niesienie pomocy osobom poszkodowanym w górach.

 

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: