Polsat nie będzie musiał zejść poniżej 40 gr/min MTR

Newsy
Żródło: UKE
Opinie: 13

Prezes UKE 16 kwietnia 2008 r. wydał decyzje zastępujące umowy o połączeniu sieci telekomunikacyjnych pomiędzy Cyfrowym Polsatem i PTK Centertel oraz Polkomtelem.

Rozpatrując wnioski Cyfrowego Polsatu z 16 stycznia 2008 r. w sprawie wydania decyzji o dostępie telekomunikacyjnym, Prezes UKE skoncentrował się na kwestii zasadności zastosowania klauzuli o automatycznej zmianie w przyszłości stawek za zakańczanie połączeń (stawka MTR - Mobile Termination Rates), o którą wnieśli Polkomtel i PTK Centertel. Przy rozstrzyganiu sporu decydujące znaczenie miał stan prawny i faktyczny na dzień wydania decyzji. W chwili wydawania obu decyzji stawka za zakańczanie połączeń w sieci Polkomtel i PTK Centertel powinna wynosić 40 gr/min. Taką samą wysokość stawki MTR Prezes UKE ustalił w stosunku do zakańczania połączeń w sieci Cyfrowego Polsatu.

W zakresie ustalania wysokości opłat za zakańczanie połączeń (stawki MTR) na adresatach decyzji nie ciążą tożsame obowiązki. Polkomtel i PTK Centertel mają obowiązek ustalania opłat z tego tytułu w oparciu o ponoszone koszty, a Cyfrowy Polsat może ustalać stawki w oparciu o zasadę swobody umów. Nie było więc możliwe wprowadzenie w decyzjach Prezesa UKE automatycznej zmiany wysokości stawek pobieranych przez Cyfrowy Polsat za zakańczanie połączeń we własnej sieci, wobec mających nastąpić zmian stawek MTR pobieranych przez Polkomtel i PTK Centertel.

Opinie:

Opinie archiwalne (13):

Komentuj

Komentarze / 13

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  mirekb pisze: 2008-04-18 11:01
  czyli juz wiemy kto blokowal start halopolsat:ptk centertel i polkomtel maja juz swoich nieudanych raczej mvno a mobilking jako 1 mvno na sieci ptc juz osiagnal sukces,a halopolsat napewno to powtorzy,wiec oliglopol(3jeszcze nie 4bo ja marginalizuja) tworzy okresowe sojusze i osiaga zamierzone cele.polsat ma prawo transmisji euro 2008 i pewnie w 3g ptc juz po starcie halopolsatu w maju lub czerwcu zobaczymy mistrzostwa.najlepszy poczatek mobilnej tv nalezy do orange i wlasnie halopolsatu.czekamy
  0
 • Users Avatars Mini
  mmarecki pisze: 2008-04-18 12:11
  Polsat długo się przygotowuje do startu i jestem bardzo ciekaw, czym zaskoczą rynek. Nie tylko ceną, ale i wartością dodaną. Czekam :)
  0
 • Users Avatars Mini
  groszek pisze: 2008-04-18 14:54
  po starcie mobilkinga to ciezko bedzie czyms zaskoczyc, wiec tez jestem ciekawy coz to bedzie.
  0
 • Users Avatars Mini
  tkubon pisze: 2008-04-18 16:28
  ***groszek: Mobilkinga? A co takiego nadzwyczajnego jest w ofercie mobilkinga? SMS za granice po 2zl? czy moze brak przenoszenia numerow? Albo ceny takie same jak u innych slucham? Co jest takiego trudnego, zeby zaoferowac lepsza oferte niz mobilking?
  0
 • Users Avatars Mini
  kokos pisze: 2008-04-18 19:37
  Mobikoing nie ma nic fajnego do zaoferowania oprócz tego że ile byś nie doładował konta to masz 3 miesiące wychodzące to JEDYNY plus tej oferty. Reszta to przeciętna krajowa+ 50 gr mms, internet drogi rzeczywiście oferta dla prawdziwych facetów którzy mają "niskie stawki"... Cyfrowy Polsat może i będzie ok ale i tak będzie się po chamsku zachowywał bo zabiera 40gr za minutę do siebie to takie zagranie PLAY co bierze do siebie 65gr na minucie. Inni mają lepsze warunki taka jest prawda.
  0
 • Users Avatars Mini
  janoo pisze: 2008-04-18 20:27
  Podstawa to tak jak w mobilkingu długi okres ważności wychodzących połączeń.
  0
 • Users Avatars Mini
  Alcek pisze: 2008-04-19 09:48
  Wielkie plusy mobilikinga - najniższy koszt utrzymania numeru (3,33 PLN/miesięczne), jedna prosta stawka do wszystkich sieci - 50 gr. Dobre dla tych, którzy nie lubią się bawić w pakiety-srety i nie patrzą do kogo dzwonią. Super oferta jako smycz dla dzieci, osób starszych, beztroskich pensjonarek. Mobilking nawet bardziej się kalkuluje niż abonament w niektórych sieciach.
  0
 • Users Avatars Mini
  tkubon pisze: 2008-04-20 15:12
  ***Alcek: Sorry, ale kto maja komorke i korzystajac z niej nawet sporadycznie wydzwaniaja 3,33zl na miesiac. Chyba jakies dresy, albo malolaty, ktore nie maja na doladowanie. Nikt powazny w kazdym razie. Stawka 50gr to srednio na jeza. Juz jakbym mial wybierac to wole playa, gdzie czym wiecej doladuje tym mam taniej. A teraz inne pytanie: Co z obsluga? Wyobraz sobie, ze ginie, krada albo gubie karte SIM. Chce nowa jak to wyglada w przypadku tej sieci? Nastepne pytanie: Mam rodzine za granica
  0
 • Users Avatars Mini
  tkubon pisze: 2008-04-20 15:14
  i chce miec z nimi staly kontakt SMS. w tym wiesniackim mobilkingu kasuja 2zl za takiego smsa. Dalej - mam problemy z zasiegiem. Chce zglosic reklamacje. Komu? No i oczywiscie, co niektorym "powazniejszym" uzytkownikom komorek moze przeszkadzac to prepaid. Ciezko mi sobie wyobrazic biznesmena, ktory ma koma w prepaidzie i musi pamietac o doladowaniu
  0
 • Users Avatars Mini
  tkubon pisze: 2008-04-20 15:16
  aha no i o mobilnym necie juz nie wspominam 50gr za 100KB to moze bylo ok 7 lat temu, a nie teraz gdy taka usluga jest powszechniejsza, a dane "leca" duzo szybciej za sprawa Umtsu chociazby
  0
 • Users Avatars Mini
  Alcek pisze: 2008-04-20 17:05
  5 PLN za transmisję danych to jest także w Playu w kraju i za granicą. W innych normalnych taryfach głosowych też nie jest tanio. Jak ktoś chce mieć tańszą transmisję danych, bo mu to do szczęścia potrzebne, to weźmie wpmobi, pakiety simplusa, ale dla większości użytkowników komórek to potrzebne jak świni siodło. Po drugie - jak Chcesz wysłać smsa za granicę, to wyślij go z neta, jeśli Ci nie pasuje? Komórka obojętnie w jakiej sieci to nie najtańszy sposób kontaktu z rodziną za granicą.
  0
 • Users Avatars Mini
  Alcek pisze: 2008-04-20 17:14
  Niski koszt utrzymania numeru to atut, bo czasem opłaci się wziąć Mobilkinga, by mieć tańsze połączenia do pozostałych sieci, a ze swojego do współsieciowców. @Tkubon w tym względzie to mobilking nie różni się niczym od mbank mobile. To, że jest niski koszt utrzymania numeru to taki plus, że doładowujesz zawsze jak Ci się skończy kasa, a nie okres ważności połączeń przychodzących. Nigdzie nie pisałem, że to oferta dobra dla każdego, zresztą nie ma i nigdy nie będzie takiej oferty na rynku, która
  0
 • Users Avatars Mini
  Alcek pisze: 2008-04-20 17:20
  pasowałaby wszystkim. Mobilking jest dobry dla tych, którzy uzywają podstawowych funkcji telefonu - dzwonią i czasem wyślą jakiegoś smsa.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: