Polski MOMAIL

Newsy
Żródło: MOMAIL
Opinie: 17

Polscy użytkownicy telefonów komórkowych mogą korzystać z usługi poczty elektronicznej Momail. Usługa jest bezpłatna, a z momaila mogą korzystać użytkownicy ponad 1000 modeli telefonów komórkowych dostępnych na rynku, w tym praktycznie wszystkich nowych. Polska wersja serwisu, dostępna pod adresem www.momail.pl, należy do pierwszych wersji językowych – po szwedzkiej i angielskiej.

Uruchomienie poczty Momail jest łatwe i szybkie. Po wypełnieniu elektronicznego formularza na stronie www.momail.pl użytkownik otrzymuje wiadomość SMS potwierdzającą rejestrację, a jego aparat telefoniczny zostaje automatycznie skonfigurowany do pracy z Momailem. Użytkownik otrzymuje adres email odpowiadający numerowi jego telefonu. Momail może również pełnić funkcję „mobilnego listonosza”, który pozwala na dostęp przez telefon komórkowy do kont pocztowych założonych na innych serwisach – także we wszystkich najpopularniejszych serwisach polskich i zagranicznych. Jeżeli użytkownik korzysta z kilku kont mailowych, Momail inteligenie rozróżnia ich adresy – dzięki temu odpowiedzi zostaną automatycznie podpisane właściwym adresem mailowym.

Przychodzące maile są automatycznie dostosowywane do modelu telefonu adresata i optymalizowane w celu zmniejszenia ilości przesyłanych danych. Na przykład zdjęcia i pliki graficzne są zmniejszane do rozmiaru wyświetlacza telefonu. Pliki typu DOC i PDF są zamieniane na tekst, który nie tylko zajmuje znacznie mniej miejsca, ale może być wyświetlony na ekranie każdego telefonu. Dzięki optymalizacji maili wielkość wysyłanych i odbieranych poprzez Momail danych może zmniejszyć się nawet o 99 procent. Oznacza to, że email ze zdjęciem o wielkości 1 MB przesyłany na telefon zajmuje np. ok. 20 kB. Dzięki temu odbieranie poczty odbywa się błyskawicznie, a koszt transmisji danych jest minimalny. Oryginalne załączniki – np. zdjęcia w pełnej rozdzielczości - można obejrzeć po zalogowaniu się na stronie internetowej Momail przy pomocy komputera stacjonarnego lub laptopa. Także po przesłaniu maila np. do znajomych, automatycznie zostaje załączone zdjęcie w rozdzielczości oryginalnej.

Serwis został wyposażony w efektywne zabezpieczenia antywirusowe i ochronę przed spamem. Zwiększa to bezpieczeństwo użytkownika i ogranicza ryzyko przesyłania niepożądanych treści na telefon.

Usługi Momail są dostępne dla użytkowników z krajów skandynawskich i Wielkiej Brytanii od końca 2007 roku. Obecnie są również dostępne w Polsce, w polskiej wersji językowej. Końcowe testy prowadzone są także m.in. w Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i kilkunastu innych krajach – pełną listę można znaleźć na stronie www.momail.com. W większości tych państw usługi mają zostać uruchomione jeszcze w tym roku. Podstawowa usługa pocztowa jest i pozostanie bezpłatna.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: