Polski Orange zebrał od klientów tysiące smartfonów

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Polski Orange zebrał od klientów tysiące smartfonów

Belgijski operator Orange poinformował, że od 2020 r. udało mu się zebrać od klientów 115 tys. smartfonów. Niemniej jednak, w Belgii nadal ponad 3 miliony smartfonów pozostaje nieużywanych.

W ubiegłym roku Orange Belgium zebrał ponad 34 000 urządzeń na rynku detalicznym, cztery razy więcej niż w 2020 roku, przekraczając próg 100 000 zebranych urządzeń.

Jedna trzecia z tych urządzeń została poddana recyklingowi, a dwie trzecie dano drugie życie jako odnowione telefony.

Orange Belgium wyznaczył cel dotyczący odnowionych telefonów komórkowych na poziomie 10% całkowitej sprzedaży do 2025 roku.

Za każde urządzenie, które trafia do programu Re, Orange Belgium przekazuje 2 euro na rzecz programu ochrony środowiska Natagora/Natuurpunt, który sadzi drzewa i żywopłoty. Dzięki tym darowiznom w 2022 roku w Belgii posadzono ponad 4000 drzew.

Program Re umożliwia klientom oddanie starego sprzętu w sklepie Orange w zamian za bon. W przypadku dwóch trzecich urządzeń są one ponownie wykorzystywane lub odnawiane, a pozostała jedna trzecia poddawana jest recyklingowi.

Polski Orange ujawnił, że w zeszłym roku udało mu się zebrać od klientów 61,2 tys. smartfonów, ale nie podał, ile z nich udało się przekazać do ponownego wykorzystania, a ile zostało poddane recyklingowi.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: