Orange boi się prądu, wynajmu i wynagrodzeń

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Orange Polska liczy na rozpoczęcie aukcji 5G w pierwszym kwartale 2022 roku (wywiad)

Orange Polska ma nadzieję, że aukcja 5G rozpocznie się w pierwszym kwartale 2022 roku - poinformował PAP Biznes w wywiadzie prezes spółki Julien Ducarroz.

Pełna treść wywiadu znajduje jest tutaj.

"Mam nadzieję, że aukcja 5G zacznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wszyscy mamy świadomość korzyści wynikających z nowej technologii, przy nieustającym wzroście zapotrzebowania i wymagań, jeśli chodzi o prędkość przesyłu danych i komunikację. Trzeba pamiętać, że od startu aukcji do faktycznego uruchomienia usług miną kolejne miesiące, czas jest na wagę złota" - powiedział prezes.

Ducarroz podkreślił, że w sprawie projektu Polskie 5G Orange liczy na otwartość i konstruktywne rozmowy, uwzględniające perspektywę rynku.

Pytany, jakie będą szanse i zagrożenia dla rynku oraz Orange Polska w przyszłym roku, prezes odpowiedział: "Kluczowym czynnikiem zewnętrznym dla rynku telekomunikacyjnego w 2022 roku będzie wzrost cen energii elektrycznej. W przypadku Orange Polska mamy 50 proc. zapotrzebowania na energię już zabezpieczone umowami. Pozostałe 50 proc. będziemy kupować, więc cena będzie istotnym czynnikiem".

"Niewiadomą pozostaje rozwój pandemii w 2022 roku. Jednym z aspektów z nią związanych jest roaming. Ostatnie lato było pod tym względem dobre, ale może być jeszcze lepiej. Dużym wyzwaniem pozostaje inflacja, która wpływa na siłę nabywczą polskiego społeczeństwa" - dodał.

Podkreślił, że ceny i taryfy Orange nie rosną niestety automatycznie pod wpływem wzrostu inflacji, czy kosztów.

Ducarroz powiedział, że grupa najbardziej odczuwa wzrost cen energii. Ma też wyższe koszty związane z wynajmem blisko 700 salonów, gdyż w pewnym stopniu cena ich wynajmu jest powiązana z inflacją. Rośnie też presja na wynagrodzenia.

"Na polskim rynku widzimy popyt np. na specjalistów IT nawet ze strony firm z USA czy Wielkiej Brytanii, które nie są tutaj obecne. Od ostatniego roku walka o największe talenty ma wymiar międzynarodowy, ponieważ zdalna praca nie jest już przeszkodą" - podkreślił.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: