Prezes TP SA nie wykluczył, iż Orange może zastąpić FT w akcjonariacie PTK

Newsy
Opinie: 2

Prezes Telekomunikacji Polskiej SA nie wykluczył, iż Orange może zastąpić France Telecom w akcjonariacie PTK Centertel. "W grupie France Telecom TP SA jest odpowiedzialna za rynek telefonii komórkowej w Polsce, a za ten rynek w Europie odpowiada Orange. Dlatego też nie będziemy prowadzić innej niż Orange polityki" - powiedział Paweł Rzepka. "Nie wykluczamy, że France Telecom może zostać zastąpiony przez Orange. Ale dywagacje, jak to się przełoży na powiązania kapitałowe są spekulacjami" - dodał.
We wtorek prasa podała, że Orange może przejąć całkowitą kontrolę nad Centertelem. W zamian TP SA, która ma 66 % akcji PTK mogłaby objąć nieznaczny pakiet akcji "pomarańczowej" firmy. Pozostałe 34 procent PTK ma obecnie France Telecom. "Mamy świadomość, że zostały rozdane wszystkie koncesje GSM i UMTS w Europie i naturalnym dążeniem będzie stworzenie sieci paneuropejskich. W przypadku Centertela wszystko będzie robione w ten sposób, aby było to dobre dla naszej grupy" - dodał Rzepka. Prezes TP SA powiedział też, że spodziewa się, że do 2003 roku, kiedy to rynek telekomunikacyjny zostanie w pełni zliberalizowany, pojawi się duży, globalny konkurent dla Telekomunikacji.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  elcoyote pisze: 2003-04-04 10:31
  i bardzo dobrze
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2004-08-05 21:30
  Telecom TP SA jest odpowiedzialna za rynek telefonii komórkowej w Polsce, a za ten rynek w Europie odpowiada Orange. Dlatego też nie będziemy prowadzić innej niż Orange polityki" - powiedział Paweł Rzepka. "Nie wykluczamy, że France Telecom może zostać zastąpiony przez Orange. Ale dywagacje, jak to się przełoży na powiązania kapitałowe są spekulacjami" - dodał.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: