Prezes URT nie daje za wygraną

Newsy
Żródło: URT
Opinie: 5

Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji w dniu 12 czerwca 2001 r. przekazał do Sądu Antymonopolowego odwołanie Telekomunikacji Polskiej S.A. od decyzji Prezesa URT z dnia 14 maja 2001 r. w sprawie ustalenia warunków połączenia sieci oraz zasad rozliczeń z tytułu wzajemnego korzystania z sieci telekomunikacyjnych pomiędzy Niezależnym Operatorem Międzystrefowym Sp. z o.o. i Telekomunikacją Polską S.A. W opinii do odwołania złożonego przez TP S.A., Prezes URT podtrzymał swoją decyzję i wystąpił do Sądu Antymonopolowego z wnioskiem o utrzymanie rygoru natychmiastowej wykonalności dla tej decyzji.
Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji wszczął również postępowanie kontrolne wobec Telekomunikacji Polskiej S.A., mające na celu sprawdzenie sposobu wykonywania przez tego operatora decyzji Ministra Łączności z dnia 15 grudnia 2000 r. i decyzji Prezesa URT z dnia 14 maja 2001 r. w sprawie połączenia sieci TP S.A. i NOM Sp. z o.o.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Raf pisze: 2001-06-12 22:53
  Niech żyje Prezes URT!
  0
 • Users Avatars Mini
  Marcin pisze: 2001-06-12 23:05
  Wszystko ok, tylko ze URT i TPSA to jedno i to samo, a takimi igraszkami graja tylko na zwloke, a podobno to jeszcze nie koniec
  0
 • Users Avatars Mini
  Peter pisze: 2001-06-12 23:21
  Wszyscy jestesmy jeszcze za ciency w te klocki i tak naprawde nie wiemy co sie tam dzieje na gorze. Ciekawy jestem jakie sa spoleczne koszty wprowadzania konkurencji na rynku telekomunikacyjnym. Wieksza konkurencja - ciecie kosztow - dazenie do wiekszej efektywnosci na pracownika - zwolnienia. Juz nie pamietam dokladnie, ale Tepsa planuje chyba zwolnienie kilku tysiecy ludzi. To sredniej wielkosci miasteczko... Ja akurat nikogo nie mam kto tam pracuje, ale nie zapominam tez o takich kwestiach. Dodatkowe grosze placone na Tepse to nic w porownaniu z sumami wydawanymi na gornictwo. Tylko, ze pracownikow Tepsy nikt sie nie boi.
  0
 • Users Avatars Mini
  wojtas18 pisze: 2001-06-13 02:43
  do Peter: nie zgadzam sie z Twoim tokiem rozumowania. koszty spoleczne to sa gdy panstwowa firma utrzymuje wieksza ilosc pracownikow niz jest to konieczne.
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2004-08-06 16:55
  Telekomunikacji Polskiej S.A. od decyzji Prezesa URT z dnia 14 maja 2001 r. w sprawie ustalenia warunków połączenia sieci oraz zasad rozliczeń z tytułu wzajemnego korzystania z sieci telekomunikacyjnych pomiędzy Niezależnym Operatorem Międzystrefowym Sp. z o.o. i Telekomunikacją Polską S.A. W opinii do odwołania złożonego przez TP S.A., Prezes URT podtrzymał swoją decyzję i wystąpił do Sądu Antymonopolowego z wnioskiem o utrzymanie rygoru natychmiastowej wykonalności dla tej decyzji.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: