Prezes URTiP spotkał się z przedstawicielami portali internetowych

Newsy
Żródło: URTiP
Opinie: 13

Przedstawiciele portali internetowych w trakcie spotkania zorganizowanego 8 bm. z inicjatywy Witolda Grabosia Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty podzielili jego poglądy na pogarszająca się sytuacje rynku internetowego. 

- Potanienie Internetu to konieczność. Tylko to może wyciągnąć ten segment telekomunikacji z obecnej zapaści. Potwierdzają to pierwsze wnioski, jakie nasuwają się nam po podjęciu wstępnych analiz dokonywanych przez URTiP. Tymczasem coraz częściej właściciele portali chcą miesięcznej opłaty za korzystanie z ich usług. To krok wstecz. Szukajmy innych rozwiązań - powiedział W. Grabos.

URTiP jest szczególnie zainteresowany tym, jak rynek internetowy, dokonywane na nim przedsięwzięcia ekonomiczne oraz rozliczenia z partnerami postrzegają właściciele portali. Zdaniem uczestników spotkania głównym powodem ich złej sytuacji finansowej jest to, ze operator dominujący, jakim jest TPSA, nie dzieli się wpływami uzyskiwanymi od abonentów korzystających z Internetu.
Obecny na spotkaniu Yann Gontard (tp.internet) ripostował ten zarzut, stwierdzając, że TP S.A. ponosi olbrzymie nakłady inwestycyjne na podwyższanie poziomu swoich usług np. poprzez powiększanie liczby modemów dostepowych oraz poprawę przepustowości międzynarodowej. Jego zdaniem polepszenie sytuacji w jakiej znaleźli się właściciele portali zapewniłyby m.in. ulgi podatkowe, oraz większa liczba domowych komputerów. 

Z kolei Jan Łukasz Wejchert (onet.pl) za lekarstwo na zaistniałą sytuacje uznał uwolnienie rynku umożliwiający klientowi wybór operatora. Tomasz Jażdzyński (interia.pl) przestrzegał, ze kondycja branży słabnie tak szybko, iż już obecnie dziesiątki firm tego typu stoją na skraju bankructwa. - Czujemy się jak softwarowcy płacący hardwarowcom, a przecież nie kable stanowią Internet - dodał. Czy czas bezpłatnego Internetu bezpowrotnie minął?- zastanawiali się inni uczestnicy spotkania. 

Prezes Graboś zadeklarował, ze URTiP będzie starał się podjąć wszelkie działania, które mogłyby ożywić rynek internetowy oraz powiększyć liczbę i formy dostępu do Internetu. Za dobry punkt wyjścia do dalszych działań uznał propozycje innego niż dotychczas sposobu podziału wpływów generowanych przez użytkowanie sieci internetowej.

Opinie:

Opinie archiwalne (13):

Komentuj

Komentarze / 13

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    spiro pisze: 2002-10-08 18:50
    kto ma internet ten ma wladze, prawda leszek? ;)
    0
  • Users Avatars Mini
    Kan pisze: 2002-10-08 19:05
    Z kolei Jan Łukasz Wejchert (onet.pl) za lekarstwo na zaistniałą sytuacje uznał uwolnienie rynku umożliwiający klientowi wybór operatora.Tak lamentują ale czy sami nie są winni ich oferta wcale nie jest konkurencyjna cenowo.Klient też umie liczyć i samo narzekanie nie pomoże,trochę własnej incjatywy.
    0
  • Users Avatars Mini
    blobi pisze: 2002-10-08 19:52
    Wybór opa powinien wiązać się z różnicami cenowymi a jak narazie tak nie jest.Czekamy!!
    0
  • Users Avatars Mini
    jarpol pisze: 2002-10-08 19:57
    Przedstawicieli GOLa tam nie było? przydałby się obszerniejszy news, albo moze lepiej artykuł...
    0
  • Users Avatars Mini
    dobi pisze: 2002-10-08 20:42
    proponuje dac 80% kasy z winiet drogowych tpsa zeby mogla dofinasowac siebie,moze bedzie taniej dla abonentow, reszte czyli 20% dac na komputery ktore leszek przekaze szkola.niech nie zapomni zaprosic fszytkie tv, to bedzie szol na miare spotu lat seidemdziesatych...
    0
  • Users Avatars Mini
    ukash pisze: 2002-10-08 21:32
    ja mysle ze przyczyna slabo rozwiajjacego sie internetu w Polsce jest jego cena, ktora wplywa z monopolizacji tp i z tego ze kazdy jak to w Polsce chce zedrzec z klienta jak najwiecej sie da :-)))
    0
  • Users Avatars Mini
    biT.MP pisze: 2002-10-08 22:50
    jak ceny beda takie jak np. w USA to urzytkownikow internetu bedzie wiecej,bo w tpsa jest strasznie drogo, nie tylko inet,ale i rozmowy.wiec TPsa spusc na cenach!!! i popraw szybkosc laczy!!!
    0
  • Users Avatars Mini
    sylwester_cz pisze: 2002-10-09 00:19
    no wlasnie, w USA ceny sa male = duzo uzytkownikow, w Polsce niestety jest INACZEJ .
    0
  • Users Avatars Mini
    Qba pisze: 2002-10-09 09:10
    Z przykroscia trzeba stwierdzic, ze polski rynek internetowy stoi naprawde na niskim poziomie, jezeli chodzi o dostepnosc, predkosc transferu, a wrescie oplaty! Niestety jeszcze dlugo moze byc tak, ze nikt nie zaproponuje naprawde dobrej oferty, a ludzie i tak beda placic wielka kase, w sumie za zerowy transfer!
    0
  • Users Avatars Mini
    bodopl pisze: 2002-10-09 13:15
    wielcuy odkrywcy dopiero teraz zauważyli ze dostep do internetu jest w Polsce nie dość że drogi to jeszcze wogóle niedostepny dla wiekszosci obywateli naszego kraju ( mam na myśli nielimitowany dostęp ryczałtowy bo via modem to mozna poczte ściągać a nie mysleć o szeroko pojetych usługach internetowych)
    0
  • Users Avatars Mini
    bodopl pisze: 2002-10-09 13:16
    przepraszam miało być "wielcy"
    0
  • Users Avatars Mini
    ghostdog pisze: 2002-10-10 15:32
    No i ciekawe co przyniesie to spotkanie bo URTiP teraz ciagle sie z kims spotyka jestem ciekaw co te dzialania maja na celu!
    0
  • Users Avatars Mini
    siwy_256 pisze: 2003-02-03 02:07
    Ja nie będę płacił onetowi za jego usługi. Powinni to wszystko tak rozplanować aby się ładnie utrzymać z reklam. Myślę że reklamy w internecie są za tanie i w tym tkwi problem. Pomysł aby użytkownicy płacili za to jest moim zdaniem chybiony.
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: