Instytut Łączności ma edukować Polaków za unijne pieniądze

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Sprawna telekomunikacja mobilna jako klucz do rozwoju i bezpieczeństwa

Projekt Sprawna telekomunikacja mobilna jako klucz do rozwoju i bezpieczeństwa będzie realizowany przez KPRM we współpracy z Instytutem Łączności w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Działanie 3.4. Kampania ma na celu ma na celu zwiększenie świadomości Polaków w zakresie działania, wykorzystania, bezpieczeństwa i znaczenia mobilnych sieci telekomunikacyjnych, a tym samym usług (w tym publicznych) opartych o te sieci. W ramach projektu zrealizowane zostaną działania w następujących obszarach: walka z dezinformacją, edukacja, podstawy prawne procesu inwestycyjnego, bezpieczeństwo i jakość życia.

Głównym celem akcji jest wyjaśnienie Polakom czym jest technologia 5G i szeroko pojęta edukacja społeczna na temat nowoczesnych technologii mobilnych. 24 lutego podpisano umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa umowę na dofinansowanie projektu (w ramach działania 3.4 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa). Projekt potrwa do listopada 2023 r. Jego wartość to 10 mln zł.

Przed wakacjami ma wystartować pierwsza tura szkoleń dedykowanych samorządowcom. Obejmą głównie kwestie dotyczące procesu inwestycyjnego stacji bazowych, ale także kompetencji miękkich, które przydadzą się w toku rozmów z mieszkańcami.

Kolejną grupą, którą mają objąć szkolenia są dziennikarze mediów lokalnych, ale i ogólnopolskich.

Projekt zakłada także przygotowanie podręcznika wspomagającego naukę fizyki w szkołach podstawowych po to, by już najmłodsi wiedzieli jak działa sieć telefonii komórkowej i co z tego wynika.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: