NSA o przetargu na 1800 z 2007 r.

Newsy
Opinie: 6

Chcesz otrzymać specjalną ofertę dla naszych Czytelników od Plusa - KLIKNIJ TUTAJ!

T-Mobile otrzymał i opublikował  uzasadnienie wyroku z dnia 8 maja 2014 roku, w którym Naczelny Sąd Administracyjny nakazuje unieważnienie w całości przetargu na częstotliwości 1800 MHz.

W przesłanym dokumencie NSA potwierdza słuszność dotychczasowych orzeczeń sądów stanowiących na korzyść T-Mobile. Ponadto sąd podkreślił, że art. 118d Prawa telekomunikacyjnego rozstrzygający sposób przeprowadzenia przetargu jest sformułowany jednoznacznie. Jeśli zdaniem UKE istniała możliwość interpretacji wyroku sądu, należało skorzystać z możliwości jakie daje procedura sądowo-administracyjna, która pozwala uzyskać od sądu wydającego wyrok rozstrzygnięcie wątpliwości co do treści tego wyroku.

„Wyrok NSA nie może budzić żadnych wątpliwości. Prezes UKE winien w całości unieważnić przetarg na rezerwację częstotliwości. W konsekwencji Prezes UKE powinien uchylić rezerwacje częstotliwości przydzielone w efekcie błędnie przeprowadzonego przetargu, a następnie ponownie rozdysponować te częstotliwości w całkowicie nowym przetargu lub aukcji.” - podsumowuje Maciej Rogalski, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Prawnych, Ochrony Danych i Zarządzania Zgodnością T-Mobile Polska.

T-Mobile Polska wielokrotnie zgłaszała swoje zastrzeżenia do sposobu przeprowadzenia postępowania przetargowego, a także wskazywało na zagrożenia z tego wynikające dla przedsiębiorców, którzy uzyskali rezerwację częstotliwości, a także dla klientów usług telekomunikacyjnych.

Orzeczenie Sądu jest ostateczne i nie podlega zaskarżaniu.

Pełną treść uzasadnienia można pobrać poniżej.

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    Lantz pisze: 2014-07-21 22:07
    Niezłe jaja - oj będzie się działo.....
    1
  • Users Avatars Mini
    Qsqs pisze: 2014-07-21 23:00
    A kto wygrał bo już nie pamiętam, a niestety w artykule zabrakło ten informacji.
    3
  • Users Avatars Mini
    ~ pisze: 2014-07-22 01:41
    Było wiadome że Rogalski i Albrecht tej sprawy nie odpuszczą. Systemem prawnym rozdawania częstotliwości to chyba najbardziej sumiennie i zdecydowanie się interesuje T-Mobile i Polkomtel. Nigdy nie widziałem w tym temacie specjalnej aktywności Orange/P4. Trzeba powalczyć - 1800MHz się przyda na pewno pod solidne wysokiej jakości LTE.
    -2
  • Users Avatars Mini
    Wiedzący pisze: 2014-07-22 14:34
    @Qsqs. W tamtym przetargu wygrały spółki, które obecnie nazywają się CenterNet oraz Mobyland. Dzierżawią one te częstotliwości na rzecz Polkomtela i właśnie na tym pasmie działa LTE Plusa.
    2
  • Users Avatars Mini
    Wiedzący pisze: 2014-07-22 14:43
    @~. "Systemem prawnym rozdawania częstotliwości" to się każdy operator interesuje, gdy ma z tego korzyść. To, że w tamtym nieszczęsnym przetargu popełniono błąd nie akceptując oferty PTC ("starej" Ery, a obecnie T-Mobile) sami urzędnicy już dawno się zorientowali. Ale "najśmieszniejsze" w tym wszystkim jest, że nawet gdyby zaakceptowano tę ofert to nie miała by ona najmniejszego wpływu na efekt końcowy tamtego postępowania, co zostało pokazane w częściowym wznowieniu przetargu w 2009 roku. Dlatego dziwi mnie czemu sąd nie wziął tego pod uwagę. Bo teraz to wygląda, że prawu stało się za dość, ale ze sprawiedliwością to nie ma za wiele doczynienia.
    2
  • Users Avatars Mini
    asf pisze: 2014-07-24 00:45
    Chodzi o to że państwo Polskie chce maxymalnie doić za wykorzystywanie częstotliwości, więc rozdrabnia, kombinuje żeby był maxymalny wpływ do budżetu, interes klienta telekomu jest na ostatnim miejscu, najpierw są wpływy do budżetu.
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: