Przez mPay można zasilić konto prepaid

Newsy
Opinie: 9

mPay wprowadził do swojej oferty płatności przez telefon komórkowy możliwość zasilania konta prepaid w ofertach sieci Plus. Doładowanie wykonuje się identycznie, jak każdą inną płatność w mPay.

Robiąc transakcję dla określonego sprzedawcy wybieramy na telefonie numer *145*IDsprzedawcy# i robimy call. Potwierdzamy transakcję Pinem i otrzymujemy potwierdzenie SMSem.

Jeżeli chcemy zrobić transakcję peer 2 peer, to zamiast IDsprzedawcy podajemy 9-cyfrowy numer użytkownika MSISDN, np. *145*601602603# (po czym system zapyta nas o kwotę i PIN) lub od razu podajemy kwotę wykonując transakcję na numer *145*MSISDN*kwota#

Jeżeli chcemy doładować swój telefon, to jako MSISDN podajemy numer naszego telefonu i robimy transakcję p2p. Jeżeli przykładowo mam numer 601602603 i chcę doładować konto na kwotę 10PLN, to wybieram na telefonie *145*601602603*10#. Jeżeli telefon jest prepaid i doładowanie przebiegło pomyślnie, to otrzymujemy z mPay SMSa z potwierdzeniem wykonania doładowania i za chwilę SMSa od operatora o uzupełnieniu konta prepaid. Jeżeli coś poszło źle (np. numer postpaid lub odrzucenie doładowania), to w SMSie przychodzi informacja o wycofaniu transakcji, a pobrana kwota wraca z powrotem na konto użytkownika.

W zależności od obciążenia serwera doładowań u operatora SMS z potwierdzeniem doładowania nie zawsze wysyłany jest id operatora do użytkownika natychmiast po transakcji.

Doładowanie telefonu prepaid nie wymaga zakupu żadnych zdrapek lub kodów, a dodatkowo działa za granicą (w roamingu). Można więc doładowywać telefon kiedy się chce i za ile się chce. Po stronie użytkownika doładowanie prepaid jest w całości bezpłatnie.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: