PTC ma umowę WLR

Newsy
Żródło: UKE
Opinie: 10
Opinie: 10

4 czerwca 2007 r. prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję w sprawie zmiany postanowień umowy o połączeniu sieci Polskiej Telefonii Cyfrowej oraz Telekomunikacji Polskiej zawartej w dniu 13 lutego 2004 r., w zakresie implementacji usługi hurtowego dostępu do sieci telekomunikacyjnej TP (usługa WLR - Wholesale Line Rental).

Decyzje Prezesa UKE w zakresie usługi WLR zostały już wydane dla następujących przedsiębiorców telekomunikacyjnych:

Tele2 Polska Sp. z o.o.
GTS Energis Sp. z o.o.
Telefonia Dialog S.A.
Premium Internet S.A.
Polkomtel S.A.
eTel Polska Sp. z o.o.
EXATEL S.A.

Opinie:

Opinie archiwalne (10):

Komentuj

Komentarze / 10

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Ja pisze: 2007-06-05 10:31
  Glupota na maksa !!. Firma ktora ma podobna ilosc klintow do TP i kase na to aby zbudowac wlasna siec bedzie znowu pijawka TP. I jak nasza polska infrastruktura ma sie rozrastac ? jak te uslugi maja byc lepszej jakosc jak wszystko idzie po jednych laczach - pani S. dziala na szkode naszego kraju gowno sie zmieni w jakosci uslug wrecz pod obciazeniem siec TP w koncu sie zapcha i padnie.
  0
 • Users Avatars Mini
  Arek-1 pisze: 2007-06-05 11:54
  nie przesadzajmy. Ja bym tak ostro sprawy nie stawiał. Poza tym, wolę płacić Ptc niż telekomunie sa.
  0
 • Users Avatars Mini
  kokolino pisze: 2007-06-05 16:22
  @Arek: Jaką widzisz różnicę w płaceniu PTC a nie TP ? Bo ja nie widzę żadnej, i tak wszystko pójdzie po łączach TP. Uzasadnij proszę racjonalnie swoje stwierdzenie bo ja nie widzę w Twojej wypowiedzi żadnego racjonalizmu.
  0
 • Users Avatars Mini
  Crocod pisze: 2007-06-05 19:15
  Alternatywni operatorzy będą wreszcie coś sensownego zarabiać, i jak dojdą do momentu że dalej nie da się powiększać zysku na dzierżawionej infrastrukturze, to zaczną budować swoją. Dzięki temu znowu zyski w górę i mobilizacja dla TP żeby nie spoczywać na laurach. Wg mnie to jest ok, a widzę też że powstają firmy które budują samą infrastrukturę i będzie takich przybywać. I o to chodzi.
  0
 • Users Avatars Mini
  JohnyK pisze: 2007-06-05 20:31
  ***crocod- ty jestes optymista. Nie widze powodu dla ktorego operator alternatywny mial budowac siec bo i po co? Przeciez zawsze mozna zerowac na sieci TP (patrz TELE2 ktore nigdy nic nie wybuduje). I o jakiej mobilizacji TP piszesz? Przeciez sprzedajac swoje uslugi z blisko 50% rabatem nie ma szans na to by znalezc odpowiednia ilosc kasy na inwestycje. Tak swoja droga: moze by tak uruchomic WLR w kazda strone, tzn netia na sieci dialogu a tp np na sieci netii (oczywiscie tez z 50% rabatem). hm.
  0
 • Users Avatars Mini
  JohnyK pisze: 2007-06-05 20:32
  ***Arek: co za roznica komu placisz skoro i tak w efekcie koncowym 50% tego co placisz PTC musi trafic do TP. Tylko po co Erze takie rozwiazanie? Przeciez maja swoj "telefon stacjonarny" z karta sim, wygladajacy jak kupa. Wiec?
  0
 • Users Avatars Mini
  Ciekawski pisze: 2007-06-06 00:54
  "Firma ktora ma podobna ilosc klintow do TP i kase na to aby zbudowac wlasna siec bedzie znowu pijawka TP." - ktos tu chyba nie ma pojecia o kosztach budowy sieci :D
  0
 • Users Avatars Mini
  MK-1 pisze: 2007-06-06 01:27
  Czy nie najważniejsze jest to ażeby konkurencja była jak największa? Przecież to konkurencja jest głównym motorem obniżki cen usług telekomunikacyjnych więc przestancie marudzić. Też mi sie wydaje, że budowanie teraz sieci od nowa byłoby dla jakiegokolwiek operatora zdecydowanie niewykonalne.
  0
 • Users Avatars Mini
  johnyk pisze: 2007-06-06 01:33
  ***MK- oczywiście, że najważniejsze. Tyle, że przez tego rodzaju praktyki jakie stosuje pani S. od UKE za chwilę nie będzie konkurencji bo nie będzie na czym konkurować. Po prostu sieć operatora dominującego tego nie wytrzyma i zamiast konkurencji będziemy mieli nic. Bo pseudooperatorzy będą mogli świadczyć usługi tyle, że nie będzie na czym bo tepsa nie będzie miała kasy na budowę sieci.
  0
 • Users Avatars Mini
  Natolinn pisze: 2007-06-06 15:33
  jak ma byc oferta konkurencyjna do tp.sa to ja jestem obiema rękoma ZA
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: