PTC o przetargu na sprzęt dla wspólnej sieci z Orange

Newsy
Opinie: 4
Na specjalnej konferencji prasowej w Dąbrowie koło Kielc prezes T-Mobile, Miroslav Rakowski, potwierdził, że przetarg na dostawcę sprzętu do nowej, wspólnej sieci T-Mobile i Orange zostanie rozstrzygnięty jeszcze w październiku. Przetarg jest organizowany lokalnie, a nie przez nową globalną spółkę zakupową, ponieważ według prezesa spółka ta nie jest jeszcze gotowa do przeprowadzenia przetargu na taką skalę. Według Rakowskiego, będzie to największy przetarg na zakup infrastruktury w tym roku w Europie. Wspólna sieć (pierwszy obszar) ma zacząc działać w maju, ale jej całościowa budowa ma potrwać przez najbliższe 2-4 lata. Rakowski twierdzi, że nie ma żadnych planów outosourcingu zarządzania wspólną siecią. Umowa o współpracy Orange i T-Mobile w tym zakresie została zawarta na okres 15 lat, z możliwością przedłużenia.

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  geryy pisze: 2011-10-03 01:19
  A kiedy będzie działała wspólna sieć TMobile-Orange w oparciu o obecna infrastrukturę? Ostatnio zasięg T-mobile z tygodnia na tydzień jest coraz gorszy jakby robili to specjalnie... :/
  0
 • Users Avatars Mini
  neff pisze: 2011-10-03 01:28
  Korzystam z Heyah i jakoś nie widzę zmian w jakości zasięgu, a z tego co piszą, to chyba wcale nie będą korzytsać nawzajem z obecnych infrastruktur.
  0
 • Users Avatars Mini
  geryy pisze: 2011-10-03 12:39
  no to kiszka, chyba nie prędko się coś zmieni na dobre....
  0
 • Users Avatars Mini
  Iliana pisze: 2011-10-07 21:53
  Spokojnie. Jesli chodzi o rozwoj infrastruktury to nie jest wcale takie 'hop siup' jakby sie wydawalo. Popatrzmy na zasieg Play. Juz blisko 5 lat na rynku i nadal kuleje :P Fakt, latwiej polaczyc cos niz zbudowac od poczatku, ale sadze ze wkrotce doznamy pozytywnych i naocznych owocow tej wspolpracy. Takze odrobina cierpliwosci napewno popllaci w tym przypadku.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: