PTC sponsorem forum "Telewizja Mobilna w Polsce i w Europie"

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 7
Opinie: 7

Dzisiaj w Warszawie rozpoczyna się organizowane przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji forum „Telewizja Mobilna w Polsce i w Europie”, którego głównym sponsorem jest Polska Telefonia Cyfrowa.

Zaangażowanie PTC w organizację forum ma na celu zapoczątkowanie dyskusji z udziałem regulatorów rynku, nadawców telewizyjnych i operatorów telefonii komórkowej, która pozwoli stworzyć warunki dla jak najszybszego wdrożenia standardu DVB-H w Polsce.

Głównymi tematami konferencji są: możliwości, jakie stwarza rozwój DVB-H; rola regulatorów rynku przy wdrażaniu tego standardu; budowa sieci i dostęp do częstotliwości oraz modele biznesowe związane z wykorzystaniem tej technologii. Omówione zostaną także doświadczenia firm i krajów, w których telewizja mobilna w standardzie DVB-H została już wdrożona (np. T-mobile Czechy).

Technologia DVB-H umożliwia oglądanie telewizji na ekranach telefonów komórkowych. Przekaz sygnału telewizyjnego w czasie rzeczywistym sprawia, że jakość odbioru jest wyższa niż przy obecnie stosowanych standardach. Możliwe jest także bardziej efektywne wykorzystanie pasma cyfrowego, co pozwoli na zaoferowanie użytkownikom większej ilości kanałów.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2007-05-15 12:42
  Ja bym na miejscu PTC przedewszystkim zwiększył inwestycję na połatanie dziur w GSM.
  0
 • Users Avatars Mini
  oset pisze: 2007-05-15 12:54
  To co oni dopiero o tym będą debatować ? ja piernicze to ja już od dawna mam telewizje mobilną w orange, oglądam tvn24 na żywo, turbo, 4funtv i bbc bo troche szkole angielski ;) jest jeszcze pare innych kanałów i wideo ale tego akurat nie oglądam. myslałem ze wszystkie sieci to mają
  0
 • Users Avatars Mini
  Everybody-1 pisze: 2007-05-15 12:59
  fajnie, że Ptc idzie w takie rzeczy.
  0
 • Users Avatars Mini
  hubcio pisze: 2007-05-15 13:42
  niedawno jakieś sale doświadczalne tez Ptc finansowała, czyli wspierała edukację, ładnie z jej strony.
  0
 • Users Avatars Mini
  marcinnietoperek pisze: 2007-05-15 14:23
  Jerzeli chodzi o telewizje DVB-N to napewno morzna oglądać na Nokiah N9x
  0
 • Users Avatars Mini
  Maxi pisze: 2007-05-15 20:30
  Ale jesteście matołki. DVB-H to tv cyfrowa naziemna, mobilna, w orange oglądasz przez streaming. Jeżeli nie wiesz o co chodzi, poczytaj sobie. Tel, które to umożliwiają to min. Samsungi P 930, P940 etc
  0
 • Users Avatars Mini
  andyg pisze: 2007-05-15 20:48
  W Polsce jest jeszcze nieuregulowana sytuacja z częstotliwościami pod DVB-H. Ta konferencja ma pokazać, że taka technologia istnieje i powinna się rozpocząć dyskusja z udziałem UKE, polityków, nadawców TV oraz operatorów komórkowych prowadząca do regulacji rynku. Spośród wspomnianych tu Nokii, DVB-H wspiera N92 oraz N77. Samsungi serii P9xx też. Mocny w DVB-H jest również Sagem.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: