PTK Centertel otrzymała certyfikat bezpieczeństwa

Newsy
Żródło: Idea
Opinie: 29

Polska Telefonia Komórkowa Centertel otrzymała "Poświadczenie Bezpieczeństwa Przemysłowego". Jest to dokument gwarantujący, że abonenci i użytkownicy otrzymują usługi telefonii komórkowej na najwyższym poziomie, zgodnym ze standardami bezpieczeństwa NATO, a firma jest sprawnie zarządzana od strony organizacyjnej.

Certyfikat bezpieczeństwa dla PTK Centertel przyznała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. "Służby ochrony państwa sprawdziły wszystkie procedury wewnętrzne oraz systemy bezpieczeństwa służące ochronie przesyłania informacji w sieci Idea" - powiedział Andrzej Barcikowski, Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

 
"Miarą troski i inwestycji PTK Centertel w ochronę zasobów danych jest przyznanie przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego Poświadczenia Bezpieczeństwa Przemysłowego - powiedział Sławomir Skrodzki, prezes zarządu i dyrektor generalny PTK Centertel - W przyszłości zamierzamy nadal skutecznie chronić dane naszych abonentów i efektywnie zarządzać posiadanymi informacjami zgodnie z najbardziej rygorystycznymi normami bezpieczeństwa i ochrony danych - konkurując przede wszystkim wysoką jakością techniczną sieci oraz nowymi usługami i produktami i z coraz lepszą obsługą klientów".

Dostęp do informacji niejawnych i ich przetwarzanie wymagają przestrzegania określonych zasad ochrony przed nieuprawnionym ujawnieniem. Przy przetwarzaniu informacji niejawnych szczególnie istotne są wymogi ochrony różniące się w zależności od nadanej klauzuli: zastrzeżone, poufne (dotyczy tajemnicy służbowej), tajne czy ściśle tajne (dotyczy tajemnicy państwowej oraz wymogi dotyczące poświadczenia bezpieczeństwa). Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego jest warunkiem 'sine qua non' wykonywania przez PTK Centertel zadań na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa. Jest ono swoistym certyfikatem wiarygodności PTK Centertel, operatora sieci IDEA jako krajowego operatora telefonii komórkowej, upoważnionego do zawierania lub wykonywania umów powodujących konieczność dostępu do informacji niejawnych dotyczących współpracy telekomunikacyjnej z Ministerstwem Obrony Narodowej lub innymi działami administracji rządowej.

Opinie:

Opinie archiwalne (29):

Komentuj

Komentarze / 29

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Michał pisze: 2002-11-28 16:06
  Śmiechu warte. W jakeij to sieci dane osobowe abenentów z któregoś punktu dealerskiego znaleziono na śmietniku?? zcy to nie było włąśnie w Idei??
  0
 • Users Avatars Mini
  Czak pisze: 2002-11-28 15:53
  Gratulacje dla PTK Centertel :)
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2002-11-28 15:19
  Wiec-gratuluję!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Mungo pisze: 2002-11-28 14:38
  Oni są niebespieczni dla otoczenia. Pierw obiecują nowe skrzynki e mail, a potem się spóźniają tydzień...
  0
 • Users Avatars Mini
  waszkins pisze: 2002-11-28 14:39
  dokument dokumentem a zalatwic w BOKu cokolwiek czesto graniczy z cudem..:))
  0
 • Users Avatars Mini
  Mungo pisze: 2002-11-28 14:40
  A dane rozdają komu chcą. Pewien koleś dostał moje dane mimo, że je zastrzegłem. Nie popełniłem żadnego przestępstwa, a tylko w takim przypadku dane powinny być ujawniane...
  0
 • Users Avatars Mini
  Lajkonik pisze: 2002-11-28 14:43
  Jak widać Idea uczy się od Ery. A współpraca z agencjami rządowymi to zawsze dobry biznes. Był tu kiedys news o FT i jego związkach z agencjami rządowymi we Francji. Jak widać PTK podąża w tą samą stronę. Swiadczy to o tym, że będzie lepiej/bezpieczniej dla klienótw PTK. Jak to zwykle bywa z newsami o tej fimie będzie kolejna okazja aby porzucac mięchem na TP, ale cóż może tym razem będzie inaczej ?? Czyli na placu boju samotnie pozostał Plus czy jestem w błedzie. Zdaję sobie też sprawę że taki dokument w dużej części jest prestiżowy i w praktyce nie wnosi wielu zmian.
  0
 • Users Avatars Mini
  _CISCO_ pisze: 2002-11-28 14:47
  No i Centerlel dochrapał się laurki za bezpieczeństwo.
  0
 • Users Avatars Mini
  GAGA pisze: 2002-11-28 15:00
  Gratulacje dla nich pewnie na to zasługiwali.
  0
 • Users Avatars Mini
  trekon pisze: 2002-11-28 15:05
  Jeśli mam być szczery to i tak nie wierzę w ochronę danych. Sorry, ale procedury obrotu z informacjami w tym kraju są na serio w większości przypadków bezsensu. Jak ktoś nie wierzy to zachęcam do lektury ustaw.
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-11-28 15:12
  He, he GOL się czegoś nauczył od czasu news'a o podobnym certyfikacie dla Ery ;-) Trzy pierwsze akapity to tylko "prężenie muskułów" ... czyli marketingowe bzdurki Idei - natomiast sendo sprawy jest wyjaśnione w czwartym akapicie ... więc nie będę strzępił klawiaturki na wyjaśnianie kto, co, po co, dlaczego i co to da ;-) He, he, ale "wesołe" urywki znalazłem ... ___"Jest to dokument gwarantujący"___ sam dokument niczego nie gwarantuje (od tego jest tzw. gwarancja w formie papierowej - mającej tzw. "moc prawną") tylko zaświadcza, że wystawca tego dokumentu sprawdził tą firmę i "ręczy" za nią w sprawie: patrz w 4 akapit. Natomiast zapewniam, że nie ma to żadnego związku z gwarancją usług telefonii komórkowej na najwyższym poziomie, zgodnych ze standardami bezpieczeństwa NATO ... to są dwie różne rzeczy ... Pozdrawiam ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  BOSSNOKIA pisze: 2002-11-28 15:20
  Ale tak na marginesie,za konsultantow z BOKu,to chyba by nie mieli nagrody!:)
  0
 • Users Avatars Mini
  Jack pisze: 2002-11-28 15:26
  Szkoda , że IDEA nie dba o "bezpieczeństwo" głowy abonenta podczas rozmowy przez telefon !!!! dotyczy to również ERY - jedynym lojalnym operatorem jest PLUS , który realizuje idee systemu GSM . Mam na myśli to , że podczas rozmowy w zależności od mocy odbieranego sygnału terminal czyli "telefon" na podstawie informacji z bts "przekaźnika" zmniejsza sobie moc emitowaną do anteny "również do głowy" . Można to bardzo łatwo sprawdzić nawet amatorsko (musicie mieć telefon bez simlocka i karty trzech operatorów) w warunkach miejskich gdy sygnał wszystkich operatorów jest zazwyczaj "full" przykładając telefon to urządzeń RTV słychać w głośniku sygnał cyfrowy. Gwarantuję , że po włożeniu karty PLUSA jest on znikomy po paru sekundach , a u innych operatorów "szkoda gadać" - pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Jack pisze: 2002-11-28 15:28
  Bateria też chodzi o wiele dłużej - no nie ma co się dziwić w warukach miejkich przecież można rozmawiać na minimalnej mocy wypromieniowanej przez telefon - :)
  0
 • Users Avatars Mini
  _CISCO_ pisze: 2002-11-28 16:38
  Michał jak nie wiesz z kąd to było to nie pisz :P
  0
 • Users Avatars Mini
  Enickman pisze: 2002-11-28 16:38
  Co ma bezpieczenstwo danych do poziomu uslug???
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2002-11-28 16:39
  I tak dopiero teraz czuję,że moje dane nie wyciekną i zgodnie ze standardami NATO ędą strzegly je wojska amerykańskie,do tej pory tego zardrościłem abonentom Ery.A tak na poważnie idąc do UE wszelkie certyfikaty są koniecznością.
  0
 • Users Avatars Mini
  Michał pisze: 2002-11-28 16:51
  ***_CISCO_ opów mamy raptem trzech jeśli ktoś pamieta lepiej - niech przypomni dokłądnie. Rzucam temat pod rozwagę. *** Kan - cała ta unia opiera sie na papierach, które maja nas wykończyć i zrobić z Polski jeden wielki rynek dla produktów obecnych członków UE
  0
 • Users Avatars Mini
  kawa pisze: 2002-11-28 16:58
  ....Każdy taki certyfikat to uwieczenie pewnej pracy (większej czy mniejszej) i temu nie można zaprzeczyć ...... ale czy tak naprawdę to nam coś daje ??
  0
 • Users Avatars Mini
  Spinner pisze: 2002-11-28 18:34
  Gratulacje dla IDEA, ale niestety zgadzam sie z Kawa
  0
 • Users Avatars Mini
  Martinez pisze: 2002-11-28 18:45
  Hehe , widac chca teraz zaczac polkomtelowi wyjmowac klientow z policji i rzadu i chca miec jakies argumenty.
  0
 • Users Avatars Mini
  marek pisze: 2002-11-28 19:49
  tia... a przynajmniej ABW ma czym zajac czas...:) zamiast scigac bandziorow lepiej wystawic zeby do aparatu:)
  0
 • Users Avatars Mini
  bodopl pisze: 2002-11-29 02:06
  dla Kowalskiego i tak nie ma to większego znaczenia ale w walce o klientóe instytucjonalnych liczy sie napewno
  0
 • Users Avatars Mini
  piotr pisze: 2002-11-29 09:14
  reklama, i tylko reklama bazująca na niewiedzy ludzi. Poświadczenie bezpieczeństwa przemysłowego wydawane jest dla przedsiębiorcy ubiegającego się o zawarcie umowy związanej z dostępem do informacji niejawnych. Zgodnie z ustawą, o obowiązuje wyłącznie na potrzeby tej konkretnej umowy. Jeśli przedsiębiorca chce zawrzeć nowy kontrakt musi wystąpić o nowe poświadczenie. AWB prowadzi nowe postępowanie i wydaje nowy certyfikat dla danego kontraktu. Pozdrawiam wszystkich gratulujących Ideii "osiągnięcia".
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-11-29 09:58
  To chyba bardzo dobrze, ale czemu my na tym zbytnio nie skorzystamy!??
  0
 • Users Avatars Mini
  Ratman_zakochany pisze: 2002-11-29 12:08
  Waszkins: nie wiem co zalatwiales ale jak ja poszedlem do bok-u to zaraz wszysciutko zalatwilem...
  0
 • Users Avatars Mini
  Ratman_zakochany pisze: 2002-11-29 12:10
  Qba: skoro jestes klientem idei i to tak zafascynowanym ta siecia to napewno nie skorzystasz...
  0
 • Users Avatars Mini
  mlukas pisze: 2002-11-29 16:50
  a pamięta ktoś newsa gdzieś z przed roku na temat dokumentów z danymi osobowymi klientów idei, które znaleziono na śmitniku
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: