Pulpit Managera wdrożony w Erze

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 10

PTC wdrożyła kolejną funkcjonalność systemu SAP HR - Pulpit Managera.  Pulpit umożliwia szybki dostęp do informacji niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce.

"Ostatnie 3 miesiące od momentu pełnego uruchomienia Pulpitu Managera w PTC, operatorze sieci Era wskazują, że jest to korzystna inwestycja. Wszystkie osoby używające na co dzień nowego narzędzia doceniają jego funkcjonalność i łatwość obsługi. Już teraz możemy stwierdzić, że nowy system stanowi dobrą podstawę do dalszego aktywnego rozwoju procesów wspierających prowadzenie polityki personalnej firmy" - mówi Piotr Jeleniewski, Kierownik Projektu SAP HR, z Departamentu Budowy Systemów Informatycznych PTC Era. 

Pulpit Managera pozwala przełożonym jednostek organizacyjnych na automatyczny dostęp do danych o ich bezpośrednich podwładnych, w tym na przykład do informacji dotyczących wykorzystania urlopów, wysokości wynagrodzenia czy odbytych szkoleń. Pulpit może też być wykorzystany w procesie rekrutacji, zarówno tym przeprowadzanym w systemie tradycyjnym, jak i z wykorzystaniem Intranetu. Dzięki zintegrowaniu wszystkich niezbędnych danych, Pulpit Managera znacznie ułatwia sprawne zarządzanie personelem firmy. 

Pomysł wdrożenia w firmie systemu oferującego nowe rozwiązania obsługi procesów kadrowych narodził się prawie trzy lata temu. Dzięki współpracy z SAP Polska, nawiązanej pod koniec 1999 roku, rozpoczęto prace nad pierwszą fazą projektu, mającą na celu zastąpienie poprzedniego systemu kadrowo-płacowego systemem SAP HR, który jest zintegrowany z całym systemem SAP R/3 wspomagającym zarządzanie przedsiębiorstwem, także w obszarach logistyki i finansów. W trakcie prac projektowych okazało się, że wiele korzyści przyniesie odzwierciedlenie w systemie struktury firmy. Już w sierpniu 2000 roku w nowym systemie naliczono wynagrodzenia dla pracowników firmy. Wprowadzenie takiego rozwiązania ułatwiło dostęp do informacji w przedsiębiorstwie - dziś już nie ma potrzeby wielokrotnego wprowadzania niektórych danych (np. wcześniej dane płacowe były wprowadzane zarówno do Działu Personalnego, jak i do Działu Płac).

Po zakończeniu projektu w maju 2001 roku rozpoczęto kolejną jego fazę, której celem było wdrożenie modułów rekrutacji, szkoleń i Pulpitu Managera.

Opinie:

Opinie archiwalne (10):

Komentuj

Komentarze / 10

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Piotr_D pisze: 2002-03-26 19:47
  Fajnie, ale czy to nie za bardzo zaczyna przypominać telefonie komórkową?
  0
 • Users Avatars Mini
  hoolek pisze: 2002-03-26 19:55
  Ciekawe jaka firma wprowadzi ten system jako druga?
  0
 • Users Avatars Mini
  nokiagame pisze: 2002-03-26 20:50
  i tak po raz kolejny szary człowiek został zaszeregowany jako ciąg zer i jedynek...
  0
 • Users Avatars Mini
  eljocik pisze: 2002-03-26 22:20
  Juz nie wiedza co wymyslac. Caly czas cos wprowadzaja dziwnego, a kiedy skoncza sie testy "Tu i Teraz"?????????? Moze wreszcie zrobia cos za zwyklych abonentow???????!!!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  mike.buba pisze: 2002-03-27 01:03
  A czy to jest projekt dla dużych, bogatych firm czy dla małych przedsiębiorstw? Ile coś takiego będzie kosztować?
  0
 • Users Avatars Mini
  tajfun pisze: 2002-03-27 01:10
  tak to jest jak ktos nie wie o co chodzi i probuje napisac cos madrego, od siebie dodam tylko, ze taki zintegrowany system wspomagania decyzji i zarzadzania p-stwem przydalby sie w polskiej administracji publicznej,.... ale to odlegle marzenie
  0
 • Users Avatars Mini
  l.u.k.a.s. pisze: 2002-03-27 03:39
  czyzby w newsie bylo napisane "pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce", a podobno era zawsze jest na koncu
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-03-27 09:49
  Kiedy zostana wprowadzone jakies nowosci i ciekawostki dla szarych klientow! Moze przynajmniej sposzcza z tonu i obniza oplaty za polaczenia!?
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-03-27 10:43
  Strach się bać - toż to WIELKI BRAT w Biznesie !!! KOCHAJ SZEFA SWEGO BO ... SZEF I TAK WIE KOGO KOCHASZ ... :-((( Na poważnie to mam nadzieję, że "latające" dane, bądź co bądź osobowe są należycie zabezpieczone z odpowiednim zapasem na przyszłość. Strach ma co prawda wielkie oczy, ale ciekaw jestem kto by nie podpisał klauzuli typu "i zgadzam się na wykorzystanie w pewnych przypadkach moich danych przez inne firmy współpracujące .." - czyli sprzedaż danych dla firm marketingowych ... Pozdrawiam ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  mr.bond pisze: 2002-03-27 12:45
  Co jak co, ale nazwa "modulu" jest zabawna. Przy czym myslalem, ze w firmach tych rozmiarow co nasi opowie, to juz dawno maja tego typu funkcjonalnosci. A fakt, ze Era jest pierwsza...wiele tlumaczy.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: