Puls Biznesu - TeliaSonera negocjuje zakup PLAY

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 6

Puls Biznesu na podstawie rynkowych plotek podał informację, że Novator negocjuje sprzedaż sieci Play. "Novator wyszedł z prezentacją dla inwestorów w kwietniu" — mówi jedno ze źródeł PB. "Negocjacje są wciąż na dość wstępnym etapie. Menedżerowie w Playu nic o nich nie wiedzą" — twierdzi drugi informator PB. Do tej pory pojawiały się informacje, że inwestycją w P4 są zainteresowane kapitał chiński i rosyjski. Wśród potencjalnych inwestorów wymieniano też Telefónicę i Hutchisona. Z informacji PB wynika, że kupnem Playa poważnie zainteresowani są Szwedzi. "Właściciel P4 rozmawia ze szwedzkim operatorem TeliaSonera" — podaje jedno ze źródeł PB. Puls Biznesu nie uzyskał potwierdzenia tych informacji u potencjalnych uczestników transakcji. "To nieprawda" — odpowiada na pytania o możliwej sprzedaży Playa szwedzkiemu operatorowi Constantine Gonticas, dyrektor zarządzający funduszu Novator. "Jesteśmy firmą notowaną na giełdzie, więc wszelkie tego typu informacje podajemy w komunikatach giełdowych. Branża telekomunikacyjna jest bardzo dynamiczna, co czyni ją podatną na spekulacje. Nie możemy żadnych tego typu informacji komentować" — mówi Maria Hillborg z biura prasowego TeliiSonery.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  goral-1 pisze: 2008-09-02 11:29
  Spekulacje spekulacjami ale zawsze coś w tym jest, kolejny potencjalny gracz to TeliaSonera.
  0
 • Users Avatars Mini
  bies pisze: 2008-09-02 11:44
  Kolejny inwestor, play to łakomy kąsek, firma się rozwija więc nie dziwne to zainteresowanie przejęciem udziałow
  0
 • Users Avatars Mini
  jerry1 pisze: 2008-09-02 16:25
  *bies - czy taki łakomy... Netia zainwestowała i szybko wyzbyła się udziałów, Novator narazie rozpuszcza plotki o chęci sprzedaży, gdyby było tak "różowo" to przecież założyciele poczekaliby te pare lat i sprzedali za dużo większe pieniądze, a nie za koszty + "niewielki" dodatek
  0
 • Users Avatars Mini
  Tyler pisze: 2008-09-02 16:32
  Za trzy lata play bedzie mial wielka siec 3G - wtedy wartosc spolki wzrosnie kilkukrotnie a i abonentow bedzie wiecej.. pewnie ze 4 mln. To bedzie dobry czas na sprzedaz :) Tak, czy inaczej to naturalna droga rozwoju operatora :)
  0
 • Users Avatars Mini
  zoy pisze: 2008-09-03 08:52
  Menedżerowie w Playu nic o nich nie wiedzą" — twierdzi drugi informator PB... cienki ten iformator :))))
  0
 • Users Avatars Mini
  aaa pisze: 2008-09-03 14:58
  Prawda jest jedna i oczywista. Brakuje kasy więc coś trzeba robić.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: