Quo Vadis - gra interaktywna

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 5

Era zaoferowała swoim klientom interaktywną grę przygodową. W Quo Vadis można grać poprzez serwis eraWAP a także za pośrednictwem popularnych SMS'ów. Ponadto na stronie www.era.pl znajdują się: szczegółowy opis gry, instrukcje i zasady gry. Jednocześnie Era proponuje udział w quiz'ie Quo Vadis, dostępnym również za pośrednictwem eraWAP oraz wiadomości SMS. Odpowiadając na pytania pogrupowane w trzech różnych poziomach trudności można wygrać ponad 100 nagród m.in. wycieczkę zagraniczną.

Interaktywna gra Quo Vadis jest jedyną w Polsce grą przygodową dostępną poprzez serwis WAP oraz SMS. Aby zagrać należy wybrać serwis Quo Vadis na głównej stronie serwisu eraWAP lub wysłać wiadomość SMS z poleceniem "QV" pod numer 6644. Fabuła gry oparta jest na powieści Henryka Sienkiewicza pod tym samym tytułem. Zadaniem gracza jest wykonywanie zadań (przygód), które doprowadzają do szczęśliwego zakończenia: uratowania Ligii przez Winicjusza.

W trakcie gry jej uczestnik porusza się po mapie złożonej z korytarzy, komnat, dróg itp., przypominającej plan sytuacyjny starożytnego Rzymu z czasów Nerona. Gracz przeszukuje korytarze i pomieszczenia, spotyka wrogów, walczy z nimi, wykonuje zlecone przez spotkane postacie lub opisane w znalezionych tekstach zadania. W całej grze występuje ponad 100 postaci i 30 typów różnych obiektów, np. waza, różne rodzaje broni, posągi, klucze, pieniądze, napoje i pokarm. Obiekty te gracz może zbierać, po to by użyć ich w dalszej części gry. Dla osób, które nie posiadają telefonów z przeglądarką WAP, sieć Era przygotowała wersję SMS'ową.
Ta wersja różni się tym, że gracz odpowiada na pytania i w ten sposób porusza się po mapie Rzymu, rozmawia z postaciami i wykonuje zadania. Wszystkie komendy SMS'owe wysyłane są pod numer 6644.

Jednocześnie, osoby chcące sprawdzić swój stan wiedzy nt. "Quo Vadis" H. Sienkiewicza, mogą wziąć udział w specjalnie przygotowanym quiz'ie. Wystarczy wejść na specjalnie przygotowaną stronę serwisu WAP lub po prostu wysłać SMS'em komendę "QV" pod nr 6622. Od tego czasu system zaczyna zadawanie pytań. Zostały one przygotowane w seriach po pięć pytań o trzech poziomach trudności.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: