Rada nadzorcza Szeptela oskarża byłego prezesa

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 14

Prawdopodobnie dzisiejsze WZA Szeptela nie skwituje działalności części poprzedniego zarządu oraz rady nadzorczej operatora. Rozważane jest też złożenie zawiadomienia do prokuratury przeciwko byłemu prezesowi.


Michał Skolimowski, były prezes Szeptela, może zostać oskarżony o działanie na szkodę spółki. W projekcie uchwał na piątkowe WZA znalazł się punkt o "upoważnieniu zarządu do podejmowania czynności niezbędnych do zaspokojenia roszczeń spółki o naprawienie szkody jej wyrządzonej w 2001 r. i latach poprzednich przy sprawowaniu zarządu lub nadzoru". Z nieoficjalnych informacji wynika, że byłemu zarządowi, a głównie prezesowi, zarzuca się niegospodarność, która doprowadziła spółkę do dużych strat.

Andrzej Wyszyński, były wiceprezes Szeptela, nie zgadza się z zarzutami.

"Zarzuty mogą paść dopiero na WZA. Na razie nikomu nie zostały postawione. Decyzja należy do akcjonariuszy. My natomiast nie poczuwamy się do winy" - mówi Andrzej Wyszyński.

W konsekwencji zarząd oraz część członków rady nadzorczej (RN) nie otrzyma prawdopodobnie absolutorium. WZA zamierza ponadto wprowadzić do statutu zobowiązanie zarządu do każdorazowego uzyskania zgody RN na zawarcie umów związanych z ruchami kapitałowymi (przejęcia lub sprzedaż spółek).

Opinie:

Opinie archiwalne (14):

Komentuj

Komentarze / 14

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: