Rada Nadzorcza TP gwarantem dla UKE

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 0

RN TP będzie gwarantem realizacji zobowiązań wobec UKE i operatorów, które mają uchronić telekom przed podziałem. W uchwale rady, która ma być przyjęta we wrześniu, mają znaleźć się też zobowiązania inwestycyjne TP - poinformowała agencję PAP Anna Streżyńska, prezes UKE.

"Oczekuję, że rada nadzorcza Telekomunikacji Polskiej w uchwale zagwarantuje realizację warunków porozumienia TP z UKE i operatorami, gdyż w radzie zasiadają przedstawiciele właściciela. Planujemy, że nastąpi to na posiedzeniu we wrześniu" - powiedziała PAP Streżyńska. "Nasze porozumienie ma też zawierać zobowiązania inwestycyjne TP, uzgodnienia dotyczące stawek LLU, WLR i BSA" - dodała.

UKE w zamian za stabilizację stawek LLU, WLR i BSA oczekuje od TP zobowiązań inwestycyjnych. Przedstawiciele UKE i TPustalają obecnie zakres zobowiązań inwestycyjnych telekomu. Pierwsza część zobowiązań na dotyczyć inwestycji do końca 2009 roku, druga w latach 2010-2011. "Rozmowy o inwestycjach są trudne, na razie nie doszliśmy do porozumienia. My mamy wysokie oczekiwania, TP twierdzi, że niektóre są nierealne. Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia, atmosfera rozmów jest bardzo dobra" - powiedziała Streżyńska.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: