PLAY kończy roaming krajowy z T-Mobile - nie można z tego powodu zrywać umów

Najważniejsze | Newsy
Żródło: Telepolis.pl
Dodaj opinię
Opinie: 0
PLAY kończy roaming krajowy z T-Mobile

Play nie przedłuży umowy roamingowej z T-Mobile. Serwis Telepolis.pl poinformował, że operator wyłączy roaming krajowy w T-Mobile w nocy z 28 na 29 grudnia 2021 roku.

 

2 lata temu, 29 grudnia 2019, PLAY przestał świadczyć usługi w roamingu krajowym w sieci Plus. Nadal można było korzystać z zasięgu Orange i T-Mobile.

 

Lista partnerów roamingu krajowego nie jest elementem umowy i może się zmieniać. Klienci nie mogą więc z tego powodu zerwać swojej umowy bez konieczności zapłacenia kary umownej.

 

11 grudnia 2018 r. Play i T-Mobile Polska podpisali aneks do umowy o roamingu krajowym z 20 września 2012 r. Aneks wprowadzał nowe, bardziej elastyczne warunki współpracy do momentu zakończenia umowy o roamingu krajowym z dniem 31 grudnia 2021.

 

Play zyskał wtedy obniżenie rocznych kosztów roamingu krajowego w ramach dotychczas obowiązującego minimalnego zobowiązania finansowego, a T-Mobile wydłużenie czasu otrzymywania przychodów z tytułu roamingu krajowego do końca 2021 r.

 

Dzięki wypracowaniu nowych zasad ustalania wolumenów przesyłanych w roamingu, T-Mobile zagwarantował sobie więcej pojemności sieci dla swoich klientów.

 

W Play intensywnie inwestujemy i rozbudowujemy naszą sieć, która jest obecnie najnowocześniejszą siecią komórkową w Polsce. Swoim zasięgiem obejmujemy już ponad 99,39% populacji Polski (w przypadku technologii 4G LTE). Naszym priorytetem jest zapewnienie klientom jak najwyższego komfortu korzystania z naszych usług. W związku z tym odpowiednio dostosowujemy nasze podejście do roamingu krajowego. Z końcem bieżącego roku wygasa nasza umowa z firmą T-Mobile Polska, dlatego w nocy z 28 na 29 grudnia wyłączymy roaming krajowy w tej sieci. Jednocześnie wciąż jako jedyni na rynku udostępniamy naszym klientom zasięg sieci Orange. Dla najlepszego doświadczenia z korzystania z naszych usług zalecamy włączenie automatycznego wyboru sieci w ustawieniach telefonu. - napisał Krzysztof Sylwerski z biura prasowego Play odpowiadając na pytanie serwisu Telepolis.pl.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: