Ray-Ban Meta Smart Glasses za 300 dolarów - można już zamawiać

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Ray-Ban Meta Smart Glasses za 300 dolarów - można już zamawiać

Meta we współpracy z Ray-Ban pokazała swoje kolejne okulary z wbudowaną kamerą - Ray-Ban Meta Smart Glasses. Okulary są w stanie zastąpić słuchawki i mają wbudowane 5 mikrofonów. Poprzedni model Stories miał tylko pojedynczy mikrofon. Powinno to znacznie poprawić jakość wykonywanych połączeń głosowych i lepiej sprawdzać się podczas wydawania komend głosowych.

Poprawiono również specyfikację aparatów – po bokach okularów znajdują się dwie kamery o rozdzielczości 12 megapikseli. Nagrywają wideo z jakością 1080p. Wbudowana pamięć to 32 GB i pozwala zapisać do 500 zdjęć i do 100 filmów po 30 sekund każdy – taki jest limit czasu nagrywania wideo. Aby przesyłać nagrane materiały na telefon konieczna jest aplikacja Meta View. Możliwe jest również strumieniowanie wideo na żywo na serwisach Facebook oraz Instagram. Gdy nagrywamy świecą się białe obwódki wokół obiektywów.

Okulary są wyposażone w procesor Snapdragon AR1 Gen 1, który powstał specjalnie z myślą o inteligentnych okularach. Ray-Ban Meta Smart Glasses działają od 4 do 6 godzin na jednym ładowaniu, a dołączone do zestawu etui może naładować okulary 8 razy.

Okulary można już zamawiać w przedsprzedaży za 299 dolarów, czyli około 1300 złotych, a regularna sprzedaż rozpoczyna się 17 października. Największym wyzwaniem dla Meta będzie utrzymanie zainteresowania tymi okularami. Według The Verge 90% użytkowników pierwszej generacji okularów Stories przestało w z nich korzystać.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: