realme GT 6 – rozpoczynamy testy zabójcy flagowców

Najważniejsze | Newsy | Recenzje
Opinie: 0
realme GT 6 – rozpoczynamy testy zabójcy flagowców

realme GT 6 ma swoją europejską premierę w najbliższy czwartek w Mediolanie. My już od kilku dni testujemy go w naszej redakcji. Naszą opinię na jego temat opublikujemy dopiero w czwartek, ale dziś na krótkim filmie prezentujemy jego wygląd oraz zawartość pudełka.

 

realme GT 6 można już zamawiać w Polsce. Smartfon jest dostępny w ofercie T-Mobile i Media Expert. Ma też już swoją stronę w oficjalnym internetowym sklepie realme. Telefon kosztuje 3500 zł, a więc jest to dosyć atrakcyjna propozycja przy cenach flagowców, które przekraczają teraz 4 lub nawet 5 tysięcy złotych.

Czym wyróżnia się GT 6. Przede wszystkim jest napędzany szybkim procesorem Snapdragon 8s Gen 3. To zapewnia w AnTuTu około 1.5 mln punktów. Ma też bardzo dużą pamięć. RAM ma aż 16 GB, a pamięć na multimedia i aplikacje to aż 512 GB. Moduły pamięci są w standardach LPDDR5X i UFS 4.0.

GT 6 ma też większą niż aktualny standard baterię - ma 5500 mAh. Może być ładowana z mocą 120W, ale w komplecie niestety nie otrzymujemy takiej ładowarki (zasilacza nie ma w ogóle).

realme GT 6 to też rekordowo jasny wyświetlacz LTPO 120 Hz. Ma aż 6000 nitów w szczycie. Trochę szkoda, że jest zakrzywiony, bo obecnie modniejsze są proste ekrany.

Jeśli chodzi o zestaw kamer to mamy główną matrycę 50 MP (Sony LYT-808 OIS), teleobiektyw 50 MP i szeroki kąt 8 MP. Pierwsze zdjęcia pokażemy Wam w czwartek, ale już teraz możemy zdradzić, że są bardzo dobre. Trochę szkoda, że teleobiektyw ma powiększenie optyczne tylko na poziomie 2X, a nie 3X lub 5X.

Sam telefon będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – srebrnej i zielonej. Tył obudowy jest szklany. Design tyłu jest bardzo ciekawy – zamiast osobnej wyspy aparatów mamy fragment „lustra”. Telefon prezentuje się bardzo dobrze i oryginalnie, także gdy ukryjemy go w firmowym etui. Szkoda tylko, że obudowa spełnia wyłącznie normą IP65, a nie wyższą.

Równolegle z premierą GT 6 zostanie zaprezentowany jego tańszy brat GT 6T. Jego cena nie jest jeszcze znana.

Smartfon otrzymaliśmy do testów od firmy realme Polska.

realme GT 6 – rozpoczynamy testy zabójcy flagowców

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: