Redmi Buds 5 – nasze pierwsze wrażenia po paru dniach

Newsy | Recenzje
Opinie: 0
Redmi Buds 5 – nasze pierwsze wrażenia po paru dniach

Buds 5 to jedne z najtańszych słuchawek TWS z ANC. W promocji kosztują tylko 149 zł.

Na rynek wchodzą równolegle z wyższym modelem Buds 5 Pro, który w ofercie na start można kupić za 269 zł.

Te wersje różnią się przede wszystkim skutecznością ANC i liczbą trybów ANC.

Według producenta Buds 5 oferują do 46 dB redukcji szumów (Pro mają 52 dB). Nie jest to niestety skuteczny system, ale tylko minimalnie wygłusza np. działającego robota do sprzątania lub szum ulicznego ruchu. Słuchanie muzyki w takich warunkach nie ma większego sensu. Zaletą jest natomiast to, że na ulicy będziemy bezpieczniejsi.

Redmi Buds 5

Wersja Pro wspiera także Hi-res Audio Wireless i kodek LDAC, a obudowa spełnia normę IP54. W naszych Buds 5 szczególnie brakuje normy IP.

Redmi Buds 5 otrzymaliśmy w wersji fioletowej. Na szczęście jest to bardzo jasny, przygaszony fiolet. Na słuchawkach jest też doklejony pasek, który sprawia, że nasze TWS wyglądają nieco bardziej oryginalnie.

Słuchawki są niewielkie i dobrze wyglądają w uszach.

Redmi Buds 5

Jeśli chodzi o wygodę to są to słuchawki typu „daily”. Można w nich siedzieć godzinami, bo nie zapychają nam mocno kanału ucha. Nie czujemy tego dodatkowe ciśnienia znanego ze słuchawek sportowych, mocno izolujących nas od otoczenia. Tutaj, aby poczuć mocniejszy bas trzeba je co jakiś czas wepchnąć mocniej do uszu.

Redmi Buds 5

Za dopasowanie odpowiadają 3 rozmiary gumek.

Same słuchawki nie wyglądają tanio, a przecież takie właśnie są. Gorzej jest niestety z etui. Plastik klapki jest tak cienki, że wydaje się, że żywot zawiasu może być krótszy niż byśmy tego sobie życzyli. Plusem etui jest natomiast bardzo wyraźna dioda informująca o rozpoczęciu procesu ładowania. Etui pozwala na działanie słuchawek w sumie przez aż 40 godzin. Jest też szybkie ładowanie – 5 minut to 2h działania słuchawek.

Spore brawa należą się Xiaomi za aplikację Xiaomi Earbuds oraz wspieranie standardu Google Fast Pair. Słuchawki możemy szybko połączyć z 2 urządzeniami (choć połączenie Redmi i iPhone nie do końca działało). Awaryjnie nowe Buds możemy połączyć także z iPhonem. W AppStore jest ta sama apka z tymi samymi funkcjami – oczywiście oprócz wsparcia dla systemu Google Fast Pair.

Redmi Buds 5

Redmi Buds 5 świetnie nadają się do prowadzenia rozmów – będą to bardzo dobre słuchawki do pracy. Jeśli chodzi o muzykę to niestety nie są to słuchawki dla wymagających melomanów. Dominują w nich średnie tony. Zapewne większość osób będzie z nich zadowolonych, ale fani muzyki, którzy mieli już do czynienia z lepszym sprzętem będą zawiedzeni.

Redmi Buds 5 to jedne z najtańszych słuchawek dostępnych w ofercie Xiaomi. Są skierowane na rynek masowy do mniej wymagających klientów. System ANC niestety nie działa w nich zbyt dobrze. Świetnie sprawdzą się przy telekonferencjach i zwykłych rozmowach. Trochę mniej do słuchania muzyki – szczególnie tej, w której dominuje bas.

Słuchawki otrzymaliśmy do testów od firmy Xiaomi Polska.

Redmi Buds 5

 

Redmi Buds 5  Redmi Buds 5

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: