Reed E. Hundt honorowym gościem Sympozjum Świata Telekomunikacji

Newsy
Żródło: Migut Media S.A.
Opinie: 6

W dniach 27-28 lutego 2001 roku odbędzie się drugie Sympozjum Świata Telekomunikacji zorganizowane przez Migut Media SA oraz redakcję "Świata Telekomunikacji" poświęcone prawu telekomunikacyjnemu, zmianom na polskim rynku i nowym rozwiązaniom technologicznym i usługowym. 
W tym roku Honorowym Gościem Sympozjum będzie amerykański specjalista prawa telekomunikacyjnego Reed E. Hundt, były przewodniczący amerykańskiej Federalnej Komisji ds. Komunikacji. Podczas swej czteroletniej kadencji (1993-1997) na tym stanowisku kierował wprowadzeniem w życie w 1996 r. Prawa Telekomunikacyjnego. Doradzał także przy negocjowaniu układu telekomunikacyjnego ze Światową Organizacją Handlu (WHO), otwierającego dla konkurencji rynki w 69 krajach i znoszącego bariery dla inwestycji zagranicznych. Za swój duży sukces Reed E. Hundt uważa przeprowadzenie największego ogólnokrajowego projektu edukacyjnego w historii edukacji USA - programu Snowe-Rockefeller, w ramach którego każdego roku przeznaczane jest 2 mln USD na podłączenie do Internetu szkół na terenie Stanów Zjednoczonych. Obecnie Reed E. Hundt jest starszym doradcą McKinsey&Company w kwestiach związanych z telekomunikacją i teleinformatyką.
Uczestnicy dwudniowego Sympozjum zapoznają się oraz przedyskutują założenia rządowej polityki telekomunikacyjnej. W części poświęconej prawu i rynkowi zostaną poruszone zagadnienia dotyczące m.in. nowej polityki telekomunikacyjnej rządu, nowelizacji prawa telekomunikacyjnego na podstawie doświadczeń z okresu jego obowiązywania i licznych przykładów z Unii Europejskiej. Dyskusja dotyczyć będzie także stanu przygotowań polskich operatorów do otwarcia pętli lokalnej. 
Na zakończenie pierwszego dnia obrad w salach balowych Hotelu Marriott odbędzie się Wielka Gala, podczas której już po raz czwarty zostaną wręczone prestiżowe statuetki - "Złote Anteny Świata Telekomunikacji", przyznawane za wybitne osiągnięcia w sektorze telekomunikacyjnym w 2001 roku. 

W tegorocznej edycji Kapituła przyznała Złote Anteny w dziewięciu kategoriach:

  • Produkt roku - sprzęt, 

  • Produkt roku - rozwiązanie, 

  • Usługa roku, 

  • Kampania promocyjna roku, 

  • Inicjatywa regionalna, 

  • Najbardziej obiecująca firma roku, 

  • Firma roku, 

  • Menedżer roku, 

  • Człowiek roku.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: