Revolut udostępnił swoją aplikację w języku ukraińskim.
Obecnie, blisko 700,000 Ukraińców w Europie (EOG i UK) korzysta z usług finansowych Revolut, w szczególności w Polsce (27%), Niemczech (17%) oraz Wielkiej Brytanii (6%). Korzystają już ze standardowej aplikacji (konto dla uchodźców zostało zawieszone).
Od 2022 roku wartość transferów pieniężnych z pomocą Revolut do Ukrainy przekroczyła 4 miliardy zł, większość przelewów wysłano z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polski i Holandii.
Revolut nie oferuje aktualnie usług w Ukrainie.
Szefem rozwoju Revoluta w naszym regionie jest Ukrainka Mariia Lukash – (Head of Growth CEE).
Startup pod nazwą Revolut założyli Rosjanin Nikołaj Storonski oraz Ukrainiec Wład Jacenko.
Ojciec Storonskiego pracuje lub pracował w Instytucie Promgaz, badawczej gałęzi rosyjskiego Gazpromu.
Jednym z wielu udziałowców Revoluta jest lub był fundusz inwestycyjny DST Global, kontrolowany przez Rosjanina Jurija Milnera, który w styczniu 2018 roku znalazł się na opublikowanej przez Departament Stanu liście oligarchów zbliżonych do Kremla.
DST Global byłinwestorem Facebooka, Twittera, WhatsApp, Snapchat, Spotify, Alibaba i Toutiao/ByteDance.
Niektóre subfundusze DST Global (nie dotyczy inwestycji w Revolut) były finansowane przez Gazprom Invest, a także rosyjski, objęty sankcjami VTB Bank.
W Revolut w 12 rundach finansowania zainwestowało 91 globalnych funduszy, 38 angel investors i tysiące inwestorów indywidualnych (przez crowdfunding).
Zainwestowana do tej pory suma to 2,14 mld $. Największa runda miała miejsce 15 lipca 2021, gdy Revolut pozyskał 800 mln $ od japońskiego SoftBank i Tiger Global.
DST Global jest obecnie (lub był) jednym z wielu inwestorów w Revolut.