Uwaga na roaming w Wielkiej Brytanii

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Uwaga na roaming w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania wypadła z unijnego cennika roamingowego Orange, bo od 1 stycznia 2021 roku oficjalnie nie będzie już należeć do Unii Europejskiej.

 

Orange opublikował dzisiaj nowe cenniki połączeń, obowiązujące od 1 stycznia i obejmujące Brexit. Od tego czasu Wielka Brytania, ze strefy krajów unijnych, zostanie przeniesiona w roamingu do 2 strefy o nazwie Więcej Europy.

 

Pomarańczowa sieć obiecuje podróżującym często do UK, że niebawem przygotuje dla nich nową, specjalną ofertę, która zapewne obniży stawki za połączenia i za internet.

 

Nowy cennik można pobrać poniżej.

 

W jego treści pojawił się nowy zapis dotyczący krajów, które zmieniają swój unijny status:

 

W przypadku utraty statusu państwa członkowskiego UE (w tym terytorium zależnego) lub EOG, usługi w roamingu świadczone w tym państwie będą rozliczane po cenach określonych w Strefie 2, od daty jego wystąpienia z UE lub EOG. W przypadku uzyskania statusu państwa członkowskiego UE (w tym terytorium zależnego) lub EOG przez państwo, które nie jest wymienione w Strefie 1, usługi w roamingu w tym państwie będą rozliczane jak połączenia w roamingu w Strefie 1 od daty uzyskania statusu członka UE lub EOG.

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: