Słońce nie zawsze jest Twoim sprzymierzeńcem przy robieniu zdjęć

Akcje partnerskie
Opinie: 6
Opinie: 6

Akcja partnerska

Wakacje to doskonały okres na szlifowanie swoich umiejętności fotograficznych. Mamy więcej czasu dla siebie, odwiedzamy ciekawe miejsca, a pogoda nas rozpieszcza. Oprócz zabytków i urokliwych zakątków najczęściej fotografujemy swoich najbliższych, rodzinę i znajomych. Zadbajmy o to, aby te portrety miały odpowiednią jakość i żeby stanowiły piękną wakacyjną pamiątkę na kolejne lata. Zamiast ciężkiej lustrzanki lub kompaktowego aparatu fotograficznego w tym roku na wyjazd zabierzmy ze sobą wyłącznie smartfon. Okaże się, że to właśnie telefonem zrobimy jeszcze więcej i jeszcze bardziej udanych zdjęć, a nasz stary aparat wystawimy po wakacjach na internetowej aukcji. Należy jednak pamiętać o tym, że nasz smartfon powinien oferować parametry i funkcje, które zapewnią nam odpowiednią jakość naszych zdjęć. Świetnym wyborem będzie sprawdzony i dostępny w atrakcyjnej cenie Huawei P9 lite, a doskonałym dodatkiem selfiestick Huawei, który jako jeden z nielicznych oferuje także funkcję stabilnego statywu. 

Oto kilka wskazówek, jak uzyskać piękne portrety bliskich nam osób, w czasie letnich wojaży. Okazuje się bowiem, że ostre słońce na gorących plażach nie zawsze jest naszym sprzymierzeńcem. Warto zastosować się do kilku prostych zasad.

Chmury lepsze niż słońce

Wiadomo, że podczas urlopu bardziej zależy nam na słonecznej pogodzie niż na zachmurzeniu. Okazuje się jednak, że to własnie chmury sprawiają, że światło padające na modelkę lub modela jest bardziej miękkie i dzięki temu automatycznie uzyskujemy lepsze efekty. Pamiętajmy, że profesjonaliści używają do fotografowania w plenerze specjalnych lamp, blend i mają do dyspozycji kilku asystentów. Naszym asystentem może być właśnie zachmurzenie i trochę gorsza pogoda. Wówczas cienie na twarzach fotografowanych osób będą mniejsze i bardziej miękkie. 

Pora dnia jest ważna

Gdy jesteśmy na wakacjach w miejscu, gdzie na chmury nie możemy liczyć w ogóle, to niestety dobrym pomysłem będzie wczesna pobudka. Poranny spacer sprawi, że słońce nie będzie nam jeszcze tak przeszkadzać.  Inną doskonałą porą na portrety jest późne popołudnie. Wówczas nasze zdjęcia uzyskają piękne, ciepłe, niemal złote barwy.

Uważajmy na tło

Gdy skupiamy się na ostrości osoby, którą fotografujemy, to może umknąć nam ważny element kompozycji jakim bez wątpienia jest tło. Choć na większości portretów jest ono artystycznie rozmyte to kolorystyka tła i jego elementy są bardzo ważne. Uważajmy także na osoby, które często w ramach żartu potrafią wejść nam w kadr i zepsuć nam wymarzone ujęcie.

Bawmy się w trybem Pro photo

Bardziej zaawansowani mobilni fotografowie od razu przełączą kamerę Huawei P9 lite w tryb Pro photo. Dzięki temu uzyskujemy bezpośredni i wygodny dostęp do ustawień parametrów ISO, ekspozycji i czasu naświetlania. Nawet w trudniejszych warunkach nasze zdjęcia będą miały odpowiednią jasność i kolory.

Statyw to bardzo dobry pomysł

Gdy planujemy robić portrety późnym wieczorem to na zdjęcia koniecznie zabierzmy statyw. Statyw Huawei pozwala na stabilne ustawienie naszego smartfonu i ostre zdjęcia nawet przy nieco dłuższych czasach naświetlania. Dodatkowo dzięki wysuwanej głowicy możemy wygodnie regulować wysokość naszego tripoda.

Róbmy dużo zdjęć 

Tylko jedno ujęcie to jeden z podstawowych błędów początkujących fotografów. Warto zrobić parę lub nawet kilkanaście zdjęć i dopiero po zakończeniu całej sesji spokojnie wybrać to najlepsze. Oszczędzi nam to sporo nerwów i czasu, bo może się okazać, że należy powtórzyć całą sesję od początku. W naszym Huawei P9 lite miejsca na zdjęcia na pewno nam nie zabraknie.

Postprodukcja to klucz do sukcesu

Nawet najlepsi fotografowie na świecie nigdy nie publikują swoich zdjęć przed obróbką w programie graficznym. Osoby, które dopiero startują z mobilną fotografią często zastanawiają się, jak to możliwe, że telefonem da się zrobić aż tak dobre zdjęcie. Okazuje się, że 50% efektu lub nawet więcej to późniejsze zabiegi w dobrym programie graficznym. Najwygodniejszym sposobem jest pobranie aplikacji mobilnej na nasz smartfon i postprodukcja  zdjęcia bezpośrednio na nim. Świetnym i prostym w obsłudze programem jest bezpłatny Snapseed, który w połączeniu z szybkim Huawei P9 lite, pozwoli nam uzyskać naprawdę niesamowite obrazy.

Wakacyjne portrety z Huawei P9 lite to  gwarancja wspaniałej zabawy nawet dla początkującego mobilnego fotografa. Przydatny statyw, tryb Pro photo oraz przestrzeganie paru prostych wskazówek zagwarantuje nam świetne foto-pamiątki z wakacji. Zaletą fotografii prosto ze smartfona jest to, że już chwilę po wykonaniu zdjęcia i szybkiej postprodukcji możemy przesłać je do znajomych lub opublikować w jednym z naszych ulubionych serwisów społecznościowych. Dobry sprzęt i nawet podstawowe umiejętności wystarczą żeby zachwycić jakością i dojrzałością naszych prac.

Opinie:

Opinie archiwalne (6):

Komentuj

Komentarze / 6

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  eeto pisze: 2017-07-26 00:22
  teraz zakupiłem sobie canona powershota w media expert na promce i robi zdjęcia w każdej sytuacji.
  2
 • Users Avatars Mini
  czypo pisze: 2017-07-26 08:17
  A jest dalej ta prmoka? Bo też się zasadzam na coś do cykania
  0
 • Users Avatars Mini
  leter pisze: 2017-07-27 12:55
  Myslałem własnie nad idiota albo lustrzanką i chyba też wezmę powershota szczególnie ze wakacje i potrzebuję czegoś poręcznego.
  0
 • Users Avatars Mini
  szul pisze: 2017-07-27 16:15
  Chyba coś widziałęm ostatnio. Z resztą oni maja często różne promocje, a w wakacje to w ogóle, więc przejdź się może po prostu, albo na ich stronce sprawdź
  0
 • Users Avatars Mini
  marek pisze: 2017-07-28 11:25
  @eeto a jaką ma obiektyw jasność, bo teść szuka też jakiegoś prostego i dobrego aparatu
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: