Router GlobeSurfer II będzie dostępny w sieci iPlus

Newsy
Żródło: Plus
Opinie: 7
Opinie: 7

W marcu br. Plus wprowadzi do swojej oferty bezprzewodowego dostępu do internetu router GlobeSurfer II firmy Option.

Router iPlus GlobeSurfer II to oferta, która umożliwia obniżenie kosztów dostępu do sieci w miejscach, gdzie wiele osób jednocześnie potrzebuje dostępu do internetu (w biurze, w domu). Dzięki temu urządzeniu możliwe jest utworzenie lokalnej bezprzewodowej sieci w technologii WLAN i dzielenie dostępu do internetu między komputerami. Prywatny hotspot, z którego komputery będą mogły korzystać, dostępny jest dzięki punktowi dostępu zintegrowanemu z routerem. Połączenie z internetem realizowane jest przez najlepszą z dostępnych w danym miejscu technologii transmisji w sieci Plus (urządzenie automatycznie wybiera technologię HSDPA, 3G /UMTS/, EDGE lub GPRS). Oznacza to, że wystarczy zakupić jedno urządzenie GlobeSurfer II z aktywacją w ofercie iPlus, a z dostępu do internetu lub wewnętrznej sieci komputerowej firmy będzie mogło korzystać wiele osób pracujących w tym samym biurze lub wielu domowników jednocześnie. Dla osób, które nie będą chciały korzystać z bezprzewodowej technologii WLAN, możliwe będzie podłączenie do routera nawet do czterech urządzeń w technologii LAN.

Z routera iPlus GlobeSurfer II można korzystać za pośrednictwem niemal każdego komputera stacjonarnego lub laptopa wyposażonego w jeden z systemów operacyjnych: Windows, Macintosh lub Linux.

Router umożliwia także odbieranie i wysyłanie wiadomości SMS. Wyświetlacz umieszczony na obudowie urządzenia pokazuje powiadomienia o odebranej wiadomości tekstowej SMS. GlobeSurfer II pozwala także na wykonywanie połączeń głosowych za pośrednictwem sieci GSM. Wystarczy jedynie podłączyć do niego typowy aparat stacjonarny. Po otrzymaniu połączenia na wyświetlaczu pojawi się numer telefonu osoby dzwoniącej lub, w przypadku nieodebrania, ikona nieodebranego połączenia. Urządzenie identyfikuje numery dzwoniącego, prezentując jego nazwę na wyświetlaczu. Dzwoniąc do innej osoby, na ekranie telefonu pojawi się numer właściwy dla karty SIM znajdującej się w routerze iPlus GlobeSurfer II.

iPlus router przeznaczony jest dla małych firm, które nie chcą inwestować w infrastrukturę sieciową, oraz dla grup roboczych pracujących poza firmą (konferencje, szkolenia, spotkania służbowe). Montaż routera zajmuje chwilę, a niezbędne do jego działania jest jedynie podłączenie go do prądu. Klienci indywidualni także znajdą dla tego urządzenia zastosowanie - w domu lub na działce - przez dzielenie między użytkowników jednego pasma transmisyjnego z wykorzystaniem technologii HSDPA/3G/EDGE/GPRS/GSM.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: