Ruszył projekt BLIK Euro

Najważniejsze | Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 0
Ruszył projekt BLIK Euro

Priorytetem BLIKA jest uruchomienie płatności na Słowacji i w Rumunii - powiedziała w wywiadzie dla agencji PAP wiceprezes Monika Król. Dodała, że dalszym kierunkiem rozwoju, będzie strefa euro.

Król potwierdziła, że na Słowacji odbyła się już pierwsza pokazowa transakcja, a w Rumunii trwają oczekiwania na decyzję regulatora.

Plany rozwoju BLIKA skoncentrowane są na całej strefie euro. BLIK zwraca uwagę na takie rynki jak Włochy, Hiszpania, Francja i Niemcy.

Król tak ocenia szanse na rynkowy sukces w strefie euro: "jeśli nie będziemy nawet głównym graczem, to rynek europejski jest tak duży, że wierzymy w to, że jest dla nas miejsce".

Monika Król, zapowiedziała też, że BLIK pracuje w tej chwili nad projektem, który aktualnie nazywany jest BLIK Euro. Jak zaznaczyła jest on na razie w fazie koncepcyjnej.

Podkreśliła też, że w Europie od dłuższego czasu rozmawia się o potrzebie lokalnego rozwiązania paneuropejskiego, w oderwaniu od systemów amerykańskich kart płatniczych, i narzędzi takich jak Apple Pay czy Google Pay. Prace nad takimi rozwiązaniami już trwają. Zaznaczyła, że BLIK ze swoją kompleksową ofertą płatności ma potencjał, aby stać się jednym z takich rozwiązań.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: