Rząd przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Rząd przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej

Rząd przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej - poinformował na platformie X wicepremier, szef resortu cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

Ustawa zakłada m.in. zapewnienie dostępu do niezależnego narzędzia, które porównuje usługi komunikacji elektronicznej oraz tego, że umowy zawierane przez firmy z konsumentem będą bardziej czytelne i przejrzyste, szczególnie dzięki dołączeniu do nich zwięzłego podsumowania warunków umowy.

Ponadto konsumenci korzystający z usług przedpłaconych będą mogli dostać zwrot pozostałych na koncie środków z doładowań w przypadku wygaśnięcia ważności konta.

Sprzęt elektroniczny typu smartfon, tablet, słuchawki, zestawy słuchawkowe, czytniki czy laptopy będą miały jednolite, uniwersalne gniazdo - USB C.

Gawkowski poinformował również, że uruchomiona zostanie w Polsce usługa Advance Mobile Location (AML). Jak wskazał, rozwiązanie ma pomóc skrócić czas reakcji służb o ok. pół minuty i umożliwi dotarcie do osób wzywających pomocy, które nie są w stanie określić swojego położenia.

W ocenie Gawkowskiego, zaległości związane z procedowaniem ustawy PKE przez poprzedni rząd spowodowały, że Polska musi zapłacić ponad 100 mln zł kary. 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: