Rzecznik TP ostro o INFO-FM-TV

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 4

Rzecznik Grupy TP, Wojciech Jabczyński, bardzo ostro skrytykował dziś ofertę przedstawioną przez INFO-FM-TV. Oto jego wypowiedź:

"Dziś odbyła się konferencja prasowa Info-FM-TV, na której zaprezentowano ofertę telewizji DVB-H. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć ją na swojej komórce rozczaruje się bardzo, bo żaden operator nie podjął współpracy z nadawcą. Co więcej od wielu tygodni wszyscy: Era, Orange, Play i Plus mówią zgodnie, że biznesu z tego nie będzie. Za to przed chwilą przeczytałem w depeszy agencyjnej, że prezes funduszu Magna Polonia (główny udziałowiec Info-FM-TV) stwierdził: "Trwają rozmowy z operatorami. Bawi nas sytuacja, w której rozmawiamy z dużym zespołem roboczym znaczącego operatora, a jego rzecznik nieoficjalnie informuje, że jego firma nie jest zainteresowana usługą. Traktujemy to jako element negocjacji". Panie prezesie jeśli chodzi o zespół "negocjacyjny" Orange to są w nim 2 osoby, a rzecznik od dawna i oficjalnie przesyła mediom komunikat, że propozycja Info-FM-TV jest dla nas biznesowo nieopłacalna, telefony z DVB-H bardzo drogie i dlatego sukcesu nie będzie. Z tego co wiem identyczne sygnały wysyłają także inni operatorzy komórkowi. Dlatego może jednak warto wrócić z obłoków do rzeczywistości rynkowej? A tak a propos to telewizja mobilna w Orange działa od grudnia 2005 roku. Tylko w ubiegłym roku z tej usługi skorzystało ok. 200 tys. klientów. Do wyboru jest 36 kanałów i ponad 3 500 różnych materiałów wideo w tym np. znane seriale (Teraz albo nigdy i 39 i pół). Od grudnia 2008 telewizja Orange jest dostępna również w formacie HD (transfer strumienia danych 200 kb/s), dzięki temu jakość obrazu jest zdecydowanie wyższa niż wcześniej."

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  mapviewer pisze: 2009-09-29 22:12
  propozycja Info-FM-TV nie jest w cale nowością Orange ma już od dawna i nawet w jakości HD i .... i małe jest zainteresowanie wśród klientów moim zdaniem W3 ma racje że nie angażuje się w coś co wyprzedza polski rynek i realia o kilkanaście lat. Optymistyczny jest fakt, że coś się dziej :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  rex pisze: 2009-10-01 01:11
  HD na komórce? Hehe, chyba Panowie nie wiedzą co to obraz HD. Teraz tym słowem każdy wyciera sobie "gębę" nie wiedząc chyba co to znaczy. HDTV (ang. High Definition TV) - telewizja wysokiej rozdzielczości na telefonie? Jaka to rozdzielczość? Max 320x240 pix? To jest HD? To jest o połowe mniej niż rozdzielczość PAL. Nie mówię, że zła, bo nie, ale to nie jest HD! Nie ma ekranów HD w telefonach!.
  0
 • Users Avatars Mini
  ron pisze: 2009-10-01 15:31
  rex@ może jemu chodziło o to że po podłączeniu telefonu do TV uzyskamy obraz HD.
  0
 • Users Avatars Mini
  rex pisze: 2009-10-02 03:17
  @ron To jeszcze większy nonsens, żeby przez sieć gsm leciał sygnał HD, a telefon go dekodował i rzucał przez HDMI na TV, jeszcze z takim bitrate. W Polsce ogólnie przyjęło się, że wszystko co ma ładniejszy obraz to HD, co jest nieprawdą!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: