Rzeczpospolita - Novator sprzedaje P4

Newsy
Żródło: Rzeczpospolita
Opinie: 5

Dziennik "Rzeczpospolita" twierdzi, że Novator jest bliski sprzedaży udziałów w P4. "Transakcja zbliża się do finału. Wszystko zależy od ceny. Ale w tym roku jest szansa na jej domknięcie" – powiedziała „Rzeczpospolitej” osoba związana ze sprawą. Dodaje, że rozmowy z potencjalnymi inwestorami trwają od wielu miesięcy‚ ale niedawna wygrana aukcja na częstotliwość radiową 900 MHz zwiększa wartość Playa.

Przedstawiciele Novatora nie chcą potwierdzić informacji dziennika. "Nie mamy w tej sprawie nic do powiedzenia" – odpowiada Constantine Gonticas‚ partner funduszu Novator. Novator wyszedł z telekomunikacyjnego rynku w Bułgarii‚ Grecji i Finlandii. Zostały mu tylko udziały w polskich operatorach: 75 proc. w P4 i w giełdowej Netii.

"Nie komentujemy spraw właścicielskich" – mówi Marcin Gruszka‚ rzecznik P4. Pośród firm zainteresowanych P4 wymienia się fundusze inwestycyjne z Kataru i Chin.

"Nie sposób stwierdzić‚ ile dzisiaj może być wart Play‚ skoro firma nie publikuje danych finansowych. Czasy nie sprzyjają jednak wyśrubowanym wycenom‚ bo sytuacja na rynku finansowym ciągle jest zła. Poza tym P4 czeka dalsza kosztowna rozbudowa sieci telekomunikacyjnej‚ a z powodu osłabienia złotego koszty wzrosły" – powiedział dziennikowi Rzeczpospolita Paweł Puchalski‚ analityk domu maklerskiego BZ WBK.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Tyler pisze: 2008-11-23 14:56
  No prosze :)) Mam nadzieje, ze to nie bedzie fundusz inwestycyjny, tylko jakis inwestor branzowy :)
  0
 • Users Avatars Mini
  max pisze: 2008-11-23 21:00
  O tym ze na sprzedaz to wiadomo od roku. Wieksza szansa raczej na Chinczyków. Nie po to pompuja kredytami kase od roku i laduja swoj sprzet zeby stworzyc wzorcowego operatora na chinskiej technologii zeby teraz oddac arabom. PS. czy tez wam sie przed ten genialny cac***acy sie "antyspam" co drugi komentarz wylatuje?
  0
 • Users Avatars Mini
  goral-1 pisze: 2008-11-24 14:15
  O sprzedazy udzialow w playu przez novatora wiadomo od dawna
  0
 • Users Avatars Mini
  kingtomek pisze: 2008-11-24 17:49
  A czy ze sprzedażą wiąże się zmiana regulaminu??
  0
 • Users Avatars Mini
  desperados pisze: 2008-11-24 23:53
  kolejna plota.... zastanawiam jakiemu lobby zalezy aby Play zostal sprzedany i podkupuje pismakow aby pisali takie bzdury to juz chyba 4. "pewna" sprzedaz P4
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: