Są spore zmiany w oprogramowaniu smartfonów Google Pixel

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Są spore zmiany w oprogramowaniu smartfonów Google Pixel

Google wprowadza nową aktualizację dla swojego portfolio urządzeń Pixel, przynosząc szereg nowych funkcji i ulepszeń. Wśród najważniejszych zmian znajdują się udostępnienie działającego lokalnie na urządzeniu modelu Gemini Nano, wprowadzenie wykrywania wypadków samochodowych na zegarki Pixel Watch 2 oraz liczne usprawnienia. Oto szczegóły najnowszej aktualizacji.

Nowości dla telefonów Pixel

Gemini Nano dostępny dla Pixel 8 i Pixel 8a

Google daje dostęp do najmniejszego modelu AI, Gemini Nano, na telefonach Pixel 8 i Pixel 8a. Od teraz użytkownicy tych modeli mogą korzystać z tej funkcji jako opcji deweloperskiej, którą można włączyć w ustawieniach telefonu.

Ulepszone transkrypcje w aplikacji Recorder

Dzięki Gemini, aplikacja Recorder na Pixel 8, 8 Pro i 8a oferuje teraz bardziej szczegółowe podsumowania transkrypcji, które mogą wykrywać i uwzględniać poszczególne osoby, co znacznie poprawia jakość transkrypcji rozmów. Taką funkcję zaprezentował Samsung podczas premiery serii S24 na początku roku. W przypadku Pixeli od Google bardziej szczegółowe podsumowania są dostępne tylko w języku angielskim, a w Samsungu działają także po polsku.

Wyświetlanie treści na większym ekranie

Modele Pixel 8a, Pixel 8 i Pixel 8 Pro mogą teraz wyświetlać treści na większym ekranie, takim jak monitor komputerowy lub telewizor, po podłączeniu za pomocą USB-C. Ułatwia to korzystanie z multimediów i prezentacji.

Znajdowanie telefonu nawet po rozładowaniu baterii

Nowa funkcja "Find My Device" pozwala na zlokalizowanie telefonu nawet wtedy, gdy jest wyłączony lub bateria jest rozładowana. Google informuje, że funkcja działa minimum 23 godziny po wyczerpaniu baterii.

Automatyczne wybieranie najlepszych zdjęć

Aplikacja aparatu Pixel będzie potrafiła automatycznie zidentyfikować najlepszy moment na zdjęciu w trybie HDR+, co ułatwia wykonanie zdjęcia, które jest ostre i na którym fotografowana osoba jest uśmiechnięta.

Szybkie wyszukiwanie nieznanych numerów telefonów

Użytkownicy mogą teraz szybko wyszukiwać nieznane numery telefonów bezpośrednio z dziennika połączeń.

Dodatkowe ulepszenia aparatu

Google dodał funkcję zarezerwowaną tylko dla Pixeli w wersji Pro, która ma pozwolić użytkownikowi ręcznie wybierać którego aparatu chce użyć podczas robienia zdjęć, co daje większą kontrolę nad uchwyceniem idealnego ujęcia. Zmienia to opis na ekranie ze stopnia powiększenia 0,6x, 1x, 2x, 5x na opis konkretnego obiektywu i aparatu UW (ultrawide), W (wide) i T (tele), eliminując pośrednią opcję powiększenia cyfrowego.

Nowości dla zegarków Pixel

Wykrywanie wypadków samochodowych

W ramach czerwcowego Miesiąca Bezpieczeństwa, zegarki Pixel Watch 2 zyskują funkcję wykrywania wypadków samochodowych. W przypadku poważnego wypadku, zegarek zapyta, czy użytkownik dobrze się czuje, a w razie potrzeby automatycznie zadzwoni na numer alarmowy. Funkcja ta jest zintegrowana z systemem Emergency Sharing, który powiadamia kontakty alarmowe i udostępnia lokalizację w czasie rzeczywistym. Niestety, to kolejna funkcja, która nie jest dla nas dostępna.

Ulepszone płatności i Google Home

Pixel Watch umożliwia teraz płacenie za pomocą konta PayPal połączonego z Google Wallet, co ułatwia zakupy bez potrzeby wyciągania fizycznego portfela. Niestety ta funkcja jest dostępna tylko w Stanach zjednoczonych i w Niemczech.

Aplikacja Google Home na Wear OS została zaktualizowana, umożliwiając łatwiejszy dostęp do urządzeń smart home bezpośrednio z zegarka.

Nowości dla tabletów Pixel

Powiadomienia o dzwoniących do drzwi

Tablet Pixel, gdy jest w trybie stacji dokującej, będzie teraz wyświetlał bardziej szczegółowe powiadomienia o dzwoniących do drzwi, umożliwiając rozmowę z gościem za pomocą funkcji dwustronnej komunikacji lub wysłanie szybkiej odpowiedzi. Funkcja wymaga dzwonka Nest Doorbell.

Podsumowanie

Z powyższej listy aktualizacji można wysnuć jeden wniosek – tylko Samsung postarał się, aby praktycznie wszystkie funkcje AI były dostępne także w języku polskim w dniu premiery. Mimo oficjalnego wejścia Pixeli na polski rynek, wsparcie języka polskiego nie jest dla Google priorytetem.

Warto również sprawdzić, czy dana funkcja trafi na nasz sprzęt na poniższej tabeli:

Są spore zmiany w oprogramowaniu smartfonów Google Pixel

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: